YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ'dan alkışlanacak hareket
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Yerköy Belediyesi tarafından adının ilçede bir caddeye verildiğini öğrenince kendi ismi yerine Yerköy'ün son şehidi olan Uzman Çavuş İbrahim Yıldız’ın isminin verilmesini istedi.
Bekir Bozdağ'dan alkışlanacak hareket
22 Mayıs 2013 / 13:46 Güncelleme: 22 Mayıs 2013 / 18:10

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu'na gönderdiği yazıda Yerköy Belediyesi meclis üyelerinin oy çokluğuyla adının bir caddeye verilmesini basında çıkan haberlerden öğrendiğini belirtti. Bozdağ, "Yerköy Belediye Başkanı ve belediye meclisi üyelerinin tamamına yakınının gösterdiği samimi kadirşinaslık ve nezaketle bir caddeye ismimin verilmiş olmasına gönülden teşekkür ederim. Bugüne kadar ismimin kamuya ait bir yere verilmesine rıza göstermediğimi, değerli Yerköy Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ağaoğlu başta olmak üzere bütün dostlarım ve birlikte çalıştığım arkadaşlarım tarafından gayet iyi bilinmektedir." dedi.

Ülkeye hizmet etmenin, Yozgat’a hizmet etmenin Türk milletinin hizmetkarı olmanın kendisi için sıfatların ve şereflerin en büyü olduğunu ifade eden Bozdağ, "Yerköy’e, Yozgat’a ve Türkiye’ye hizmet etmek, Yerköylülerin, Yozgatlıların ve Türk milletinin hizmetkarı olmak; üstlendiğimiz her vazifeyi alnımızın akı ve başarıyla yerine getirmek bizim için sıfatların ve şereflerin en büyüğüdür. Milletimize ve ülkemize şerefle hizmetkarlık yapabilme imkanı bize verdikleri için Yerköylülere ve onların şahsında bütün Yozgatlı hemşehrilerime gönülden şükranlarımı arz ederim. Ayrıca hemşehrilerime ve milletime hizmetkarlık nasip ettiği için de Yüce Allah’a hamdim ve şükrüm sonsuzdur." diye konuştu.

Bugüne kadar isminin kamuya ait bir yere verilmesine rıza göstermediğini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Ancak ismimin verildiği cadde isminin öncelikle eski hale getirilmesini, bu mümkün değil ve isim değişikliği gerekli ise aynı caddeye yeni isim olarak ülkemizin birlik ve bütünlüğü için Yerköyümüzden şehadet mertebesine ulaşmış en son şehidimiz merhum Uzman Çavuş İbrahim Yıldız’ın isminin verilmesini, çok değerli ve kadirşinas Belediye Başkanımızdan, Belediye Meclisi Üyelerimizden önemle rica ediyorum. Kendilerine de Yerköy’ümüz için yaptıkları ve yapacakları hizmetlerden dolayı gönülden teşekkür eder, başarılar dilerim." şeklinde konuştu.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler