YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ'dan ABD'ye 'Fetullah Gülen' cevabı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby'nin Fetullah Gülen ile ilgili sözleriyle ilgili olarak, "ABD Türkiye'nin güvenlik kaygılarını dikkate almalı" dedi.
Bekir Bozdağ'dan ABD'ye 'Fetullah Gülen' cevabı
02 Haziran 2016 / 13:08 Güncelleme: 02 Haziran 2016 / 13:15

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MGK'da terör örgütü olarak tescil edilmesine yönelik tavsiye kararı alınan 'Paralel Yapı' ile ilgili ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby'nin açıklamalarına yanıt verdi.

ABD'nin Türkiye'nin müttefiği olduğunu hatırlatan Bozdağ, "Türkiye, ABD'nin güvenlik kaygılarını ciddiye almaktadır. ABD'den de Türkiye'nin güvenlik konusundaki kaygı ve risklere dair beklentilerini dikkate almasını beklemek en doğal hakkıdır. Biz iki dost ve müttefik ülke arasında nasıl bir ilişki varsa bu konuda da benzer bir ilişkinin sürdürülmesinden yanayız. MGK'da alınan bu kararı hükümet tatbik edecektir. Bizim dost ve müttefik bildiğimiz ülkelerin de Türkiye'nin kaygılarını dikkate almasını bekliyoruz" dedi.

Fetullah Gülen'in iadesi konusunda çalışmaların devam ettiğini kaydeden Bozdağ, "Önümüzdeki günlerde iade taleplerimizi ileteceğimizi ifade etmek istiyorum" dedi.

YARGI ELEŞTİRİLERİ

Yargı başkanlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gezilerine ve konuşmalarına katılmalarına yönelik eleştirilere yanıt veren Bozdağ, eleştirilerin siyasi bir yaklaşım olduğunu belirterek, "Yargıyı yıpratmak için bilinçli bir kampanya yürütülüyor. Ben bu konuda değerlendirme yapanları samimi bulmadığımı ifade etmek isterim. Yargının bağımsızlığı yan yana oturduğu kişilerle ölçülemez. Verilen kararlarla bu tespit edilir" diye konuştu.

"BAŞKANLIK SİSTEMİ ESAS"

Bozdağ, yeni anayasa çalışmaları ile ilgili olarak da "AK Parti millete verdiği taahhüdün arkasındadır. Maalesef uzlaşma ile yeni bir anayasa yapmayı Türkiye başaramamıştır. Anayasa taslağımızı TBMM'ye göndereceğimizi söyledik. Başkanlık sistemini esas alan bir anayasa hazırlayacağımızı söyledik. Bu çalışmalar devam edecek" dedi.

koruyor.jpg

HABERTÜRK

 // Hsmn
Küfür tek millettir feto kimin adamı akılsızlar uyanın artık zavallılar. ABD kendi adamına elbette sahip çıkacak hain şerefsizler...
02 Haziran 2016 17:41
MÜSBET VE MİLLİ OLMADIKLRININ İFŞAA SI BU AÇIKLAMA
 // KASTAMONULU
ABD MÜSLÜMAN Bİ ÖRGÜTE SAHİP ÇIKMAYACAGINA VE FETÖ YE SAHİP ÇIKTIGINA GÖRE SONUÇ ORTADA....
02 Haziran 2016 Perşembe 13:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler