YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ: Türkiye için doğrudan tehdittir!
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "Bu referandum, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin milli güvenliğine doğrudan bir tehdittir." dedi.
Bekir Bozdağ: Türkiye için doğrudan tehdittir!
23 Eylül 2017 / 00:03 Güncelleme: 23 Eylül 2017 / 02:09

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE İÇİN DOĞRUDAN TEHDİTTİR

Bu referandum, gayri meşru, kabul edilemez bir referandumdur. Türkiye bu konudaki tavrını baştan beri net ve açık bir şekilde koymuştur. Bu referandum, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin milli güvenliğine doğrudan bir tehdittir. Aynı şekilde Irak'ın toprak bütünlüğüne ve milli birliğine, egemenliğine dönük de doğrudan bir tehdittir.

DAHA BÜYÜK SORUNLARA YOL AÇAR

Bazı sorunlarını çözmek için bu adımı attığını söyleyenler, yarın çözemeyeceği daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilecektir.

REFERANDUMU İPTAL EDİN

Türkiye olarak son bir kez daha Irak Kürt Bölgesel Yönetimine çağrıda bulunuyoruz, aklı selim ile hareket edin. Bu referandumdan vazgeçin, referandumu iptal edin. Hem bölgesel yönetimin hem bölgede yaşayanların hem de bölgenin hayrına olan referandumu iptal etmektir.

TÜRKİYE ERTELENMESİNE DE KARŞIDIR

Türkiye referandumun ertelenmesine de karşıdır. Ertelemek, ileride bu referandumun yapılacağına izin vermek anlamını taşır. Bizim bu referandumun bugün de yarın da ileriki bir tarihte de yapılmasına asla rızamız yoktur. Bu referandum, tekrarsız bir şekilde bir daha tekrarlanmayacak biçimde iptal edilmelidir.

MGK bildirisinin sonunda şunu çok net şekilde ifade ettik.

Tüm ikazlarımıza rağmen referandum yapılırsa ikili ve uluslararası anlaşmalardan doğan haklarımızı mahfuz tutarız. Lozan Anlaşması, Ankara Anlaşması, 1946 Ankara-Irak anlaşması ve Türkiye Irak sınır güvenliği anlaşması. Bu anlaşmalar sorunların nasıl çözüme kavuşturulacağını çok açık ortaya koymaktadır. Türkiye bu haklarını hatırlatıyor.

KADİR TOPBAŞ'IN İSTİFASI

Kadir beyin istifası, siyaseti bıraktığı anlamına gelmez. Belediye başkanlığından benim bildiği kadarıyla istifa etti. Parti üyeliğinden istifa etmedi. Şu anda AK Parti'nin üyesidir. Üye olarak da partiye hizmet edebilir ve siyaseten başka çalışmaların içerisinde bulunabilir.

Bekir Bey Allah için artık insanlara gerçekleri anlatın.
 // Nezir
Ne kadar çok tehdidimiz var değilmi.Kim bunlar sıraya koysak belki bir sahife eder ama gerçekte tek tehdit var, işte o söylenmiyor veya söylenemiyor.Bu tehdit çok kişinin açıkça bildiği amaçları insanlığın sonunu getirmek isteyen Rotschild&Rockfeller ailesidir,diğerleri şaşırtmacadır.Bu gerçeği şimdiye kadar korkmadan söyleyen çok az insan var.Barzani,fetö ve terör örgütleri hepsi maşadır.İşte bu gerçek insanlara anlatılırsa ve insanlarda bunlardan haberdar olursa bunlar çökecektir.Nüfüs olarak toplam 2 bin kadar olan bu zalimler 7 milyar küsür insanı perişan etmektedir.Bunların kendileri ve hizmetçileri haricinde insanlığı yok etmek adına yaptıkları planın uygulanmasına ramak kalmıştır....
23 Eylül 2017 Cumartesi 01:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler