YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ: Görevden ayrılırım
Adalet Bakanı Bozdağ, referandumda "hayır" dediği için gözaltına alınanın veya tutuklananın bulunmadığını belirterek "Bir tane 'hayır' dediği için gözaltına alınmış varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım. Yok öyle bir şey" dedi.
Bekir Bozdağ: Görevden ayrılırım
17 Şubat 2017 / 01:53 Güncelleme: 17 Şubat 2017 / 01:55

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Habertürk'te katıldığı canlı yayında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

CHP'nin, anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesine götürmeme kararının sorulması üzerine Bozdağ, CHP'nin Anayasa Mahkemesine başvurmamasını beklemediğini söyledi.

CHP'nin, Anayasa Mahkemesine gitmekten vazgeçmesinin "samimi bir dönüş olmadığını, hesaba dayalı olduğunu" değerlendiren Bozdağ, bu konuda halkın hakemlik yapacağını belirtti.

Bekir Bozdağ, anayasa değişikliğinin TBMM'deki oylanmasında gizliliğin ihlal edilmediğini değerlendirerek, şöyle devam etti:

"Anayasa Mahkemesi, gitmiş olsaydı, hem gizlilik bakımından hem de şekil şartlarına ilişkin anayasanın koyduğu kural bakımından bunu reddederdi. Çünkü her şey anayasanın öngördüğü usule ve şekil şartlarına uygun olarak yapıldı. O yüzden CHP gitmekten vazgeçti. Eğer gitseydi tabii bu aleyhine kullanılacaktı. Anayasa Mahkemesi reddedince mahkeme reddetmiş olacaktı. Şimdi bunun aleyhine kullanılmasının önüne geçmiş oldu kendi açısından. Millete güvendiğini söyleyerek vatandaştan da olumlu bir not alabileceğini hesap ediyor. Bunun değerlendirmesini vatandaşımız yapacak. CHP'nin, gerekçesi ne olursa olsun Anayasa Mahkemesine müracaattan vazgeçmesini olumlu görüyorum ama samimi bir vazgeçme değil."

HAYIR DEDİĞİ İÇİN GÖZALTINA ALINMIŞ BİRİ VARSA GÖREVDEN AYRILIRIM

Referandumda "evet", "hayır" demenin demokratik bir hak olduğunun altını çizen Bozdağ, AK Parti'den kimsenin "hayır" diyenlere terörist demediğini söyledi.

Bozdağ, "AK Parti 'hayır' diyeni terörist diye damgalıyor." şeklinde algı oluşturulmaya çalışıldığını, bununla "hayır" cephesinin çoğaltılmasının amaçlandığını belirtti.

"Evet" yönünde irade beyanında bulunanlara yönelik tepkileri anımsatan Bozdağ, "Evet kampanyasına katılanları linç yapıyorlar. Sporcular, sanatçılar dediler, neler yaptılar. Acayip bir mahalle baskısı var." değerlendirmesinde bulundu.

Bozdağ, soru üzerine, "Hayır" dediği için gözaltına alınanın veya tutuklananın bulunmadığını bildirdi.

"Bir tane 'hayır' dediği için gözaltına alınmış varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım. Yok öyle bir şey, yok öyle bir örnek. Şimdi ne yapılıyor, birtakım kurgular var. Başka başka eylemler var, başka şeyler var. Oradan çıkılıyor deniliyor ki bu adam 'hayır' dedi, gözaltına alındı." şeklinde konuşan Bozdağ, bunun yalan olduğunu ve bir algı operasyonu yapıldığını kaydetti.

bu millet
 // sarızlılar
bu şerefli millete ihanet edenler bedelini misliyle ödeyecekler...fetocular itocular gancık dönek sırtlan sürüleri zafere ulaşamayacaklar......
17 Şubat 2017 Cuma 10:58
 // Ömer
Gerçekten AYM ne işe yarıyor? Şayet Verdiği kararlar AİHM tarafından bozulup Türkiye'yi tekrar tazminata mahkum ediyor ise bu yargıçlar Hangi Hukuk sistemine göre karar veriyorlar?...
17 Şubat 2017 08:06
 // Ömer/ Adaletin Ruhuna
Kendi asli görevini bir kenara atıp milletin vergileri ile 3+1 göl manzaralı suit odalarında sınırsız hizmet ve konforlu yaşamları! Afedersin boğazına kadar keyfiyet içerisinde siyasi erke biat edenlerin Objektif Karar veremeyeceğini Muhterem AwageL ve akıL hoCaLarı 367 giller'de anladılar artık. Milletin parası ile fındıkfıstık ceviziçi kuruüzüm, zeytinyağlı sarmadolma ...sınırsız içecek ve hergün devletin aracı ile ayaklarına getirtilen fizyoterapist... Işte bizim hukukçularımız....
17 Şubat 2017 07:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler