YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ: "Ben o dakika görevi bırakırım"
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında, Savcı Zekeriya Öz'ün şahsı hakkındaki açıklamalarına sert yanıt verdi.
Bekir Bozdağ: "Ben o dakika görevi bırakırım"
18 Şubat 2015 / 17:16 Güncelleme: 18 Şubat 2015 / 17:18

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kanal 24'te katıldığı "Moderatör" programında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Ben o dakika görevi bırakırım"

"Savcı Zekeriya Öz'ün, BBC'de yayınlanan açıklamalarında bakanlık ile ilgili bir iddiası var. Nedir bu?" sorusunu da Bozdağ, "Arkadaşlarıma inceletiyorum. Eğer doğruluğu ortaya çıkarsa, yargıya müracaat edeceğim. Buradan Zekeriya Öz'e şunu söylemek isterim, kim, kendilerine onu söylediyse onları getirsin, kamuoyuna çıkarsın, göstersin. Hangi üyeye demişsem çıksın desin ki 'Adalet Bakanı bunu yaptı.' Ben o dakika görevi bırakırım. Bir tanesi çıksın söylesin" diye cevapladı.

Dava açacağını, hem yargıya hem de HSYK'ya müracaat edeceğini bildiren Bozdağ, bunun büyük bir ahlaksızlık olduğunu vurguladı. Bozdağ, şunları kaydetti:

"Bir savcı, bile bile, milletin gözünün içine baka baka yalan söylemez. Söylememesi lazım. Maalesef bizim yargımızın ne tür insanların elinde olduğunu gösteren somut bir örnektir. Adalet Bakanı, HSYK Başkanını suçluyor, tehditle itham ediyor. Elinde ne varsa ortaya koysun onlarla ilgili, yalanla şunla bunla dolaşmasın. Bütün HSYK üyeleri Bekir Bozdağ'ı bilir, tanır. Ben hayatımda kimseyi tehdit etmiş bir insan değilim. Benim öyle bir derdim olmamıştır. Biz hukuka uygun işimizi yaptık, bundan sonra da hukuka uygun işimizi yapacağız. Yargıya da müracaat edeceğim, o yalanlarını ispat etmesini isteyeceğim. HSYK'ya da kendisi hakkında gereken şikayette bulunacağım."

Çözüm Süreci ile ilgili bir soru üzerine ise Bakan Bozdağ, sürecin yürüdüğünü, hükümet olarak kendilerinde bir sıkıntı olmadığının, hükümetin iradesinde bir değişikliğin, gevşemenin söz konusu olmadığının altını çizdi. Bozdağ, Çözüm Süreci'nin eninde sonunda hedefe varacağını sözlerine ekledi.

 

AA

Gereğiderhal yapılmalı
 // Muhafız
Bunun gibiler"adalet mülkün temelidir"zihniyeti ve vicdanı ile değil" adalet F.gülen'in tekelindedir"zihniyetiyle hareket eden Mossad'a ve CIA'ye Savcı kisvesiyle taşeronluk yapan, rüşvetçi(Dubai)kişidir. Bunun gibiler bu millete adalet değil, ancak nifak ve kin duygusu dağıtırlar...!!!bunun için bu gibilere derhal gereği yapılmalıdır...!!!...
19 Şubat 2015 Perşembe 00:47
Savcı falan değil hain o sahtekar.
 // Abdullah
Ne savcısı sayın bakan? herif mahalle kabadayısı kılıklı bir hain....
18 Şubat 2015 Çarşamba 19:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler