YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ ABD Büyükelçisine ayar verdi
Belediyelerdeki görevlendirmeler hakkında "Halkın yakında yeni yerel yetkililer seçmelerine izin verileceğini ümit ediyoruz" açıklaması yapan ABD Ankara Büyükelçiliği’ne Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, tepki gösterdi
Bekir Bozdağ ABD Büyükelçisine ayar verdi
13 Eylül 2016 / 08:57 Güncelleme: 13 Eylül 2016 / 09:02

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Twitter'dan Türkiye'nin bağımsızlığı konusunda ABD Büyükelçisi John Bass'a net mesajlar verdi.

28 Belediye'ye kayyum atanmasından 1 gün önce ABD Büyükelçiliği tarafından hazırlandığı anlaşılan metinle Türkiye'ye bir takım uyarılarda bulunulmuştu.

Seçilmişlere dokunulmaması konusunda bir takım 'demokratik kaygılar' taşıyan açıklamaların ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan sert tepkiler geldi.

TÜRKİYE'NİN HÜR İRADESİ SORGULANAMAZ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla ABD'ye Türkiye'nin kanunlarını hiçbir ülkeden veya güçten izin veya onay almadan uygulayacağını ve hür iradesinin sorgulanamaz olduğunu belirtti.

ABD BÜYÜKELÇİSİ BU GERÇEĞİ ÖĞRENEMEDİYSE ÖĞRETİRİZ
Bozdağ, yaptığı açıklamada ABD Büyükelçisi John Bass'a Türkiye'nin iç işlerine karışılamayağı

konusundaki gerçeği henüz kavrayamadığını hatırlatarak "ABD'nin Ankara Büyükelçisi, hala bu gerçeği öğrenemediyse, ona da sabırla öğretiriz." dedi.

İşte o açıklamalar:

rs1-782.jpgrs2-239.jpgrs3-101.jpgrs4-040.jpgrs5-016.jpg

 // Oguz
Bu elci cok oldu artik, herseye maydanoz oluyor haddini bilmez mahluk....
13 Eylül 2016 13:13
KEŞKE
 // CEM
Keşke ABD yi de ABD halkının seçmiş olduğu kişiler gerçekten yönetiyor olsaydı...
13 Eylül 2016 Salı 11:11
 // fahri
Keşke muhalefet liderlerimizde kendileriyle görüşen büyük elçi ve yabancı heyetlere en azından ülkemizde krtik süreçleri yaşandığı zamanlarda van minut van minut diyebilseler...
13 Eylül 2016 10:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler