YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ, 4 kurban hissesi bağışladı
Bekir Bozdağ, 4 kurban hissesi bağışladı
25 Eylül 2014 16:02
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Özafşar: dalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da 4 kurban hissesini bağışladığına dikkati çekerek, birçok devlet büyüğünün de organizasyona katkı sunduğunu aktardı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) 2 kurban hissesi bağışladı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar, yaptığı açıklamada, TDV'nin, kurban organizasyonu kapsamında yurt içi ve dışında geniş kapsamlı faaliyet yürüten bir vakıf olduğunu söyledi. TDV'nin faaliyetlerine her geçen yıl vatandaşların iştirakinin arttığına işaret eden Özafşar, kampanyanın devletin üst düzey yetkililerince de desteklendiğini dile getirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile dün Başbakan Davutoğlu'nu ziyaret ettiklerini anımsatan Özafşar, şöyle konuştu: "Sayın Davutoğlu, kampanyanın önemine dikkat çekti. Bizzat desteklerini ifade etti. Bu vesileyle Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV'nin yürüttüğü organizasyona katkı sunmak üzere 2 vekaletini vakfımıza verdi. Vekaletlerden biri ailesi adına. Bunun özellikle yetim çocuklar için kesilmesini rica ettiler. Bir diğeri ise kendi adlarına.

Milletimiz, son yıllarda bölgede yaşanan büyük dramı takip ediyor. Ülkemiz de yurt dışından özellikle Suriye'den ve Irak'tan göç talebiyle karşı karşıya kalmış durumda. Milletimiz buraya gereken desteği, katkıyı veriyor. Sayın Başbakanımız da bir kurbanın da sembolik olarak onlar için kesilmesini rica ettiler. Vakfımız, bu tür vekaletlerle çalışma azmini ve şevkini daha da artırıyor." Özafşar, kurban bağışı kampanyasının yurt içi ve dışında devam ettiğini belirterek, "Vakfımız yılların verdiği derin tecrübesiyle milletin emanetine sahip çıkacak ve bu sene de yüz akıyla bu faaliyeti yerine getirecektir" dedi.

Bozdağ da 4 kurban hissesi bağışladı

Özafşar, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da 4 kurban hissesini bağışladığına dikkati çekerek, birçok devlet büyüğünün de organizasyona katkı sunduğunu aktardı. Bunun, milletin geleneksel paylaşma ahlakının da bir göstergesi olduğunu vurgulayan Özafşar, bu yıl 150 bini aşkın taleple karşılaşmayı öngördüklerini kaydetti. Öte yandan, Başbakan Davutoğlu, Türk Kızılayına da 6 kurban hissesi bağışlamıştı.

Kurban kampanyası hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV, 63 ülke ve 531 bölgede, Türkiye'de ise 145 merkezde vekalet yoluyla kurban kesimi gerçekleştirecek. Ayrıca bu yıl 150 bin hisse kurbanın, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması da hedefleniyor. Vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri yurt içinde 575, yurt dışında da 400 lira olarak belirlendi. Bağışta bulanmak isteyen vatandaşlar, "www.diyanetvakfi.org.tr" adresinden online bağış yapabilecek. Online bağışın yanı sıra dileyenler, il ve ilçe müftülükleri, cami görevlileri, PTT şubeleriyle anlaşmalı bazı bankalar aracılığıyla organizasyona katılabilecek.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler