YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekaroğlu'nun kararına Saadet'ten ilk tepki
Bekaroğlu'nun kararına Saadet'ten ilk tepki
04 Eylül 2014 15:00
Mehmet Bekaroğlu'nun CHP'nin teklfini kabul etmesinin ardından Saadet partisinden ilk tepki geldi: "Onun şahsi tercihi"

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, CHP'ye üyelik başvurusu kabul edilen eski milletvekillerinden Mehmet Bekaroğlu'na ilişkin, "Rize İl Başkanı'nın hususi dostluğundan, ricayla mart ayındaki seçimlerde belediye başkan adaylığımızı yaptı. O günden bu yana bir birlikteliğimiz olmadı" dedi.

İriş, partisinin Edirne İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda, bir gazetecinin sorusu üzerine, Bekaroğlu'nun üyelik başvurusundan dün haberi olduğunu söyledi. Bekaroğlu'unun, Fazilet Partisi döneminden Rize Milletvekili olduğunu anımsatan İriş, şöyle konuştu:

"Numan Bey'le (Kurtulmuş) partiden ayrılanların arasındaydı. Beraber ayrıldılar. Sonra bir parti kurdular, anlaşamadılar. Numan Kurtulmuş Has Parti'den ayrılarak AK Parti'ye geçiş yaptı. Bekaroğlu Has Parti'de kalmıştı. O günden beri milli görüşle, bizim partimizle bir ilgisi yok. Saadet Partisi Rize İl Başkanı'nın hususi dostluğundan, eskiden beri çok yakın arkadaşı olduğundan, ricayla mart ayındaki seçimlerde belediye başkan adaylığımızı yaptı. O günden bu yana bir birlikteliğimiz olmadı. Haberi de dün gazeteden duyduk. O onun şahsi tercihidir. Çok fazla bir şey deme hakkını kendimde bulmuyorum."

İriş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yeni görevlerinde başarılar dilediklerini ifade etti.

Türkiye'nin ekonomik durumu ile dış ilişkilerinin göründüğü gibi olmadığını öne süren İriş, cezaevlerindeki tutuklu sayısı ve uyuşturucu kullanımında artış olduğunu savundu.

 

saradet partisi
 // M.N.A
Allah bu saadet partililete akil fikir versin beyni donmuş bu dinozorlarla çok uğraşacaz anlaşılan...
04 Eylül 2014 15:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler