YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekaroğlu: "Bana sağcı diyenin alnını karışlarım"
CHP üyesi olan Mehmet Bekaroğlu, "Bana bu Türkiye'de hiçkimse sağcı diyemez. Bana sağcı diyenin alnını karışlarım. Ben sağcı falan değilim" dedi.
Bekaroğlu: "Bana sağcı diyenin alnını karışlarım"
05 Eylül 2014 / 17:13 Güncelleme: 05 Eylül 2014 / 17:14

Bekaroğlu, CHP'nin 18. Olağanüstü Kurultayı'nın yapıldığı ATO Congresium'da üyeliğine ilişkin soruları yanıtladı.

"Öncelikli olarak bakacağım. Nasıl bir pozisyon, nasıl bir kürsü veriliyor. Ona uygun bir şekilde siyaset yapacağım. Şimdiye kadar ne yapıyorsam, yine aynı şeyleri yapacağım" diyen Bekaroğlu, "Ben kimliğimi, düşüncelerimi falan değiştirmedim" ifadesini kullandı.

Bekaroğlu, şöyle devam etti: "CHP bana benzedi de onun için geldim demiyorum. Ben Sayın Kılıçdaroğlu ile oturdum, konuştum, düşüncelerimi anlattım. Kendisi ne yapmak istediğini söyledi. Bugün de zaten kongrede yapmış olduğu konuşmada bunu ifade ettiler. Bu doğrultuda, yeni bir dönem başlıyor CHP'de. Bu dönemde ben de siyaset yapacağım. Kendimi ifade edeceğim, parti çalışmalarına katılacağım. Bu partinin değişik konularla ilgili proje üretmesine katkı sağlayacağım."

"Bana bu Türkiye'de hiçkimse sağcı diyemez"

CHP'nin "sağa kaydığı" yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Bekaroğlu, "Benimle sembolleşmiyor. Bana bu Türkiye'de hiçkimse sağcı diyemez. Bana sağcı diyenin alnını karışlarım. Ben sağcı falan değilim" dedi.

Bekaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Evrensel olarak sağ demek; sermayeden, güçlüden, statükodan yana demek. Ben bunlara tavır koymuş, bunu için bedel ödemiş bir adamım. Ama Türkiye'de maalesef, yanlış bir algıdır, kötü bir algıdır ve Türkiye'nin başına gelen en kötü şeydir.

Sağ; din, dindar, cennete giden insanlar falan olarak algılanır. Solsa dinsiz, gavur...Böyle algılanır. Bu yanlıştır. Bu komünizm ile mücadele dönemlerinden kalma, yeşil kuşak dönemlerinden kalma bir algıdır.

Türkiye'nin başına gelmiş en büyük beladır. Bunu yıkmamız gerekir. Ben emekten, özgürlükten yana bir insanım. Ben dezavantajlı grupların yanında yer alan, devlet gücünün dezavantajlı grupların yanında kullanılması gerektiğine inanan bir insanım. Ben ötekinin hakkını, hukukunu savunan bir insanım. Bir insan kendihakkını savunur. Eli yanarken elini çeker.

Bu refleks bir şeydir. Ama ötekinin hakkını savunmak önemli bir şeydir. Ben zalimin kimliğine de bakmadım, karşısında durdum. Bunu yapmaya devam edeceğim. CHP'de de yapmaya devam edeceğim. Bana CHP bir kürsü açarsa Sayın Genel Başkan beni davet etti. Eğer CHP delegesi de böyle bir kürsü açarsa bunu yapmaya devam edeceğim."

18:32
 // izmir izmirli
Ahirettede senin alnını karışlıcaklar bekle sayın solcu...
05 Eylül 2014 18:32
islamda munafik, demokraside joker denir.
 // erkekarpali
Erbakan nasil olmusda senin gibi vizyonsuz bir kafayi partisinde tutmus. Sasdim valla....
05 Eylül 2014 Cuma 17:48
17:25
 // Ahmet
Camilere kilit vuran, çilingir sofrasına,neo-con ların masasına hoş geldiniz.....
05 Eylül 2014 17:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler