YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beğenmedikleri devletin parlamentosunda ne işleri var?
Devlet Bahçeli'nin Başdanışmanı Metin Özkan, HDP'ye seslenerek, " Biz Türkiye'nin partisiyiz' diye gelip Türkiye'yi ortadan ikiye bölmeye çalışan bölücüler, TBMM'de olmamalıdır. Beğenmediğiniz T.C parlamentosunda ne işiniz var?'' sorusunu yöneltti.
Beğenmedikleri devletin parlamentosunda ne işleri var?
18 Mayıs 2016 / 03:22 Güncelleme: 18 Mayıs 2016 / 06:51

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan MHP Genel Başkanı Başdanışmanı Metin Özkan ve Takvim gazetesi yazarı Bülent Erandaç, dokunulmazlık tartışmaları ve MHP'nin bu tartışmalarda nerede durduğuyla ilgili değerlendirmelerde bulundular.

MHP dokunulmazlıkların kaldırılması sürecinde nerede duruyor?

MHP'nin dokunulmazlıkların kaldırılması sürecinde devlet ve millet söz konusu olduğunda devletin sonuna kadar arkasında olduğunu belirten Metin Özkan, "MHP dokunulmazlık tartışmalarında tam kadro milletvekilleriyle girelim ve dokunalım dedi. Bize de dokunun ama Türkiye'nin öncelikli sorunu terör sorunudur. Teröristlerin TBMM'deki siyasi temsilcilerine mutlaka dokunalım demiştir.

Çünkü milletvekili statüsüyle TBMM'ye gelmiş, düz ovada siyaset diye gelip ülkeyi dümdüz etmiş sonra da çıkıp Mustafa Kemal Atatürk'ü kastederek TSK'nın terörle mücadele konusunda şanlı şerefli askerlerine, ahlaksız edepsiz sözler söyleyen milletvekillerin TBMM'de çok büyük bir iş yapıyormuş gibi dolaşmalarına, diğer taraftan başka bir HDP milletvekilinin TBMM'ye ve Türk milletine dönerek, 'PKK sizi tükürüğünde boğar' gibi edepsiz ve hayasızca bir kelimeyi kullanma cesareti bulduğu ve ekmeğini yedikleri TBMM'ye ihanet ettikleri sürece onların orada oturma haklarının olduğunu düşünmüyorum, MHP'de düşünmüyor." dedi.

"Beğenmedikleri devletin parlamentosunda HDP'nin ne işi var?"

Her fırsatta devleti ve milleti bölmeye çabalayan HDP'nin meclisteki varlığının da bulunmamasının gerektiğini belirten Özkan,"Terör propagandası yapıp, terörü çok matah bir şey gibi gösterip, bu ülkede cumhurbaşkanı adayı bile olabilen, 'Biz Türkiye'nin partisiyiz' diye gelip Türkiye'yi ortadan ikiye bölmeye çalışan bölücülerin, TBMM'de olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Burası o beğenmediğiniz Türkiye Cumhuriyeti devletinin parlamentosu. Beğenmediğiniz devletin meclisinde ne yapıyorsunuz ? diye soruyoruz. Cevapları, 'O zaman gideriz Diyarbakır'da alternatif bir parlamento kurarız' oluyor.

Siyasetin içine bu kadar terör sokup, 'Eğer Diyarbakır yanarsa Bodrum'da yanar' diye Türkiye'yi tehdit eden bir siyasi parti, CHP ile dirsek temasına girip, 'Dokunulmazlıklar kalkmasın' diye propaganda yapıyorlar" şeklinde konuştu.

"MHP, Türkiye'nin son kalesidir"

MHP'nin siyasi olarak varlığının ülkenin bölünmez bütünlüğü açısından büyük bir önem arz ettiğini ifade eden Özkan, "MHP'nin 40 yıllık bir geçmişi var. Benim ülkemin cumhurbaşkanı ya da başbakanı siyaseten hatalar yapabilir. MHP iktidar olabilmek için çırpınıyoruz. Birçok şeyi söylüyoruz. Eksiklerimiz hatalarımız tabi ki var. Ama durduğumuz yerde kusursuz bir duruşumuz var. Ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğü için  yeri geldiğinde MHP ilkelerini kırmızı koltuğa satabilecek bir parti değildir. 

Bizim net tavrımız, 'Kim ne yapmaya, neye zorlamaya çalışırsa çalışsın % 60'lık bloğun içinde MHP olarak yokuz. HDP gibi bir siyasi partiyle hiçbir şekilde koalisyon ortağı olmayız" dedik. MHP ülkemizin birliği, beraberliği ve bölünmez bütünlüğü söz konusu olduğunda desteğini sonuna kadar sağlayan bir partidir.

Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Devlet Bahçeli MHP'nin başında olduğu sürece kimsenin bölücülük yapmaya gücü yetmeyecektir. MHP Türkiye için çok önemlidir, MHP Türkiye'nin son kalesidir"  ifadelerini kullandı. 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

ALMAYIN O MAASLARI
 // HAMIDO SEVDALISI RUZGAR İBO
BEYENMEDIGINIZ DEVLETIN NIYE PARASIN BEYENIYOSUNUZ ADAMA SORMAZLARMI.HDPLI BELEDIYELERINIZ HER TURLU HIZMETI SAGLAMIYOMU PKK YA.O HIZMET VE PARALAR VATANDASA GONDERILIYO SIZDE KUCUMSEDIGINIZ KURT KARDESLERIMIZIN HIZMMET HAKKINI TERORUSTLERE CUKKA EDIN .SONRADA .DEVLET HIZMET VERMIYO DEVLET HIZMET VERIYO O HIZMETI SIZLER PKKYA AKTARIN SAPKA DUSTU KEL GORUNDU SAC EKTIRMEYE KALKMAYIN...
18 Mayıs 2016 Çarşamba 13:22
PECENIZI INDIRIN
 // ruzgar ıbo
MILLET NE OLDUGUNUZU COK IYI ANLADI YARASALAR,KURT KARDESLERIMIZBILE SIZI NASIL KOVALADI....
18 Mayıs 2016 Çarşamba 10:08
kapatin@az@kaldi.
 // Mehmet
Sonunuz geldi Insahllah cumaya görürsünüz...
18 Mayıs 2016 04:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler