YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bedelli yaşı 25'e indirilsin
Bedelli yaşı 25'e indirilsin
04 Aralık 2014 10:51
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, yaptığı yazılı açıklamada, bedelli askerlik tasarısının, AK Parti'nin düşük gelirli vatandaşlara karşı bakış açısını bir kez daha gösterdiğini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, bedelli askerliğe ilişkin beklentinin, mutlaka sosyal adalet ilkeleri çiğnenmeksizin düşük gelirlileri de içerecek şekilde çözülmesi gerektiğini belirtti.

Bedelli askerliğin çıkarılmasının kuşkusuz gerekli olduğunu kaydeden Tanrıkulu, "CHP olarak bu konuda iki ayrı yasa teklifi verdik. Teklifler sorunun sosyal adalete uygun çözülmesini sağlamak üzere, gelir düzeyi düşük vatandaşlarımızın da bu imkandan yararlanmalarını öngörüyordu" değerlendirmesinde bulundu.

Bedelli yaşı 25'e indirilsin

Tanrıkulu, yaş sınırının 25'e indirilmesinin doğru olacağını savunarak, şunları kaydetti:

"Bedelli askerliğe ilişkin beklenti mutlaka sosyal adalet ilkeleri çiğnenmeksizin düşük gelirlileri de içerecek şekilde çözülmelidir. Ayrıca bedelli askerliğe ihtiyaç duyan yurttaşlarımızın büyük bölümünün alt, orta gelirli olduğu da düşünülerek, belirlenen miktarın taksitle ödenebilmesine de imkan tanınmalıdır."  

 

AA

25 olsunnnnnnnn
 // Ahmet Başkurt
allah aşkına 25 olsun bizde yararlanalım. askerden kaçmıyoruz hayat şartları yüzünden bugüne dek yapamadık. evliyim çocuğum var. allah aşkına 89'lular da yararlansın bedelliden...
04 Aralık 2014 Perşembe 13:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler