YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bedelli askerliğe ihtiyaç var"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı televizyon kanalında bedelliyle ilgili açıklamalarda bulundu. "Bedelli askerliğe ihtiyaç var" diyen Arınç, Genelkurmay'ın ve Mili Savunma Bakanlığı'nın ümit verici bir yaklaşımının olmadığını sözlerine ekledi.
"Bedelli askerliğe ihtiyaç var"
05 Eylül 2010 / 12:33 Güncelleme: 05 Eylül 2010 / 12:51

Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, binlerce kişinin merakla beklediği bedelli askerlikle ilgili bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu.

Yerel bir televizyon kanalında canlı yayında soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a sık sık gündeme getirdiği bedelli askerlik soruldu.

Başbakan Yardımcısı Arınç, şunları söyledi:

''Bedelli askerliğe ihtiyaç vardır. Benim şahsi görüşüm de budur. Birileri bana yanlış yapıyorsun diyebilir ama ekliyorum askerlik konusu Milli Savunma Bakanlığı'nın, Genelkurmay'ın ihtiyacına bağlıdır.

Genelkurmay Başkanlığı kendi içinde yaptığı çalışmayla benim asker ihtiyacım şu kadardır, bu ihtiyaç karşılanmadığı için ben bedelli istemiyorum derse, Milli Savunma Bakanlığı da bu görüşü verirse biz bu görüşe uyarız. Ama ben imkan ve fırsat olduğu takdirde bedelli askerliğin doğru olduğuna inanıyorum. Bu benim şahsi görüşüm, bunu da savunurum.

Genelkurmay'ın da Milli Savunma Bakanlığı'nın da bedelli askerlik konusunda bir ümit verici yaklaşımı yok. Bu benim şahsi inisiyatifimle gerçekleşecek bir konu da değil. Keşke asker askerliğini yapma konusunda ihtimam gösterse sivil de kendi işine baksa. Asker ihtiyacı ne kadardır ben ona karışmam. Elindeki asker gücünü nerede nasıl kullanacaklarını onlar daha iyi bilirler.''
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler