YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'ye ağır sözler...
BDP'ye ağır sözler...
31 Temmuz 2011 21:12
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, yemin etmeyen BDP'li vekilleri sert sözlerle eleştirdi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, mecliste görev almak istemeyen milletvekilleri bulunduğunu savunarak, ''Milletin verdiği görevden kaçıyorsanız, başka yerlerde toplantı yapıyorsanız, bu ancak ve ancak ayrımcılık ve bölücülüktür'' dedi.

Manisa'nın Selendi ilçesinde Ak Parti İlçe Gençlik Kolları'nın olağan genel kuruluna katılan Tanrıverdi, parti olarak gençlik kollarına büyük önem verdiklerini, gençliğin gelişmesini ülkenin gelişmesi olarak gördüklerini söyledi.

''Türkiyemiz'in değişimi ve dönüşümü adına gençliğimizi destekliyoruz'' diyen Tanrıverdi, milletvekili seçimi sonrası mazbataları alarak TBMM'ye gittiklerini ve yeminlerini ettiklerini söyledi.

Yemin etmeyenlerin 14 gün sonra etmeye karar verdiğini, bu süreçte bir Manisa milletvekilinin genel başkanına uyarak ''4 yıl sürse de yemin etmem'' dediğini öne süren Tanrıverdi şöyle konuştu:

''Fakat yemin etmem diyenler, 14 gün sonra yemin etti. Halen görev almaktan kaçanlar var, onlara diyoruz ki; 'TBMM'ye gelin, oradan seslenin, kahve köşelerinden beyanat vermeyin'. Bunu yaparsanız millet iradesiyle değil, kendi iradenizle hareket ediyorsunuz demektir. Milletin verdiği görevden kaçıyorsanız, başka yerlerde toplantı yapıyorsanız bu ancak ve ancak ayrımcılık ve bölücülüktür.''

Genel kurulda tek listeyle yapılan seçimde tekrar adaylığını koyan Halis Ağır, 145 oyla bir dönem daha başkanlığa seçildi.

Toplantıya Manisa Milletvekili Muzaffer Yurtdaş, İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz ve Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan da katıldı. AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler