YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li vekillere sert tepki
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP'li vekillerin teröristlerle kucaklaşma görüntülerine sert tepki gösterdi.
BDP'li vekillere sert tepki
18 Ağustos 2012 / 15:12 Güncelleme: 18 Ağustos 2012 / 15:20

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Yeni moda olan ön ve yol kesme veya şeklen adam kaçırma stratejisi, bugünlerde şeytani hesapların Parlamento zemininde malum simalarla yürütülmeye çalışıldığına işaret etmektedir'' değerlendirmesinde bulundu.

MHP'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bahçeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, yaşanan sıkıntı ve sorunlarla iç içe geçen sancılı günlerin ardından özlemle beklenen bayrama buruk bir ruh haliyle de olsa ulaşıldığını belirtti.

Bayramla bütünleşmenin ve bayram günlerinin coşkusunu derinlere çekmenin eşsiz bir manevi haz ve değer olduğunu ifade eden Bahçeli, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Bayramların buluşmanın, barışmanın ve beraberliğin öğütlendiği; küslüğün, dargınlığın ve ayrı düşmenin yerildiği mukaddes bir dönem olduğunu vurgulayan Bahçeli, büyükleri hürmetle hatırlamanın, küçükleri içtenlikle sevmenin, her yaş ve düzeyde karşılıklı muhabbet yolları inşa etmenin sırrına bayramla birlikte erişildiğini kaydetti.

Gönüllerdeki tortuların bayramın içerdiği derin mana sayesinde temizlendiğini, kalplerdeki perdelerin ve zihinlerdeki yapay engellerin bayram günlerinin tesiriyle ortadan kalktığına dikkati çeken Bahçeli, ''Temennim bayramın tehdit edilen kardeşliğimizi ve birliğimizi daha da perçinlemesi, karşı karşıya kaldığımız ağır meselelerin üstesinden gelme konusunda güç ve ilham vermesidir'' ifadelerini kullandı.

 

-''Kanlı eller ve art niyetliler mukaddes günlerde de boş durmamıştır''-


Türkiye'nin son bir aydır azap ve ıstıraplarla sınandığını, bayrama gelesiye kadar acı ve kayıpları fazlasıyla yaşadığını iddia eden Bahçeli, ''Maalesef kötülüğü meslek, fitneyi rehber ve şiddeti yöntem olarak belirlemiş kanlı eller ve art niyetliler, mukaddes günlerde de boş ve rahat durmamıştır. Bölücü terör örgütünün cani eylemleri, buna alkış tutarak destek sağlayan ve örgüt propagandasına soyunan kötürüm zihniyetlerin zehir saçan emelleri içinden geçtiğimiz günlerde milletimizi çok olumsuz etkilemiştir'' değerlendirmesinde bulundu.

Sözde siyaset yapanlar arasında bile dağlara ve silah tutan kanlı ellere rağbetin arttığını öne süren Bahçeli şunları kaydetti:

''Yeni moda olan ön ve yol kesme veya şeklen adam kaçırma stratejisi, bugünlerde şeytani hesapların parlamento zemininde malum simalarla yürütülmeye çalışıldığına işaret etmektedir. Muhakkak ki aziz milletimiz bu olan biten tüm kötü ve kabul edilemez ihanet oyununun figüranlarını görmekte ve gerekli değerlendirmesini dikkatle yapmaktadır.

Tıpkı bayramlarda olduğu gibi, Türk milleti el ele, gönül gönüle verecek ve varlığına saplanmaya çalışılan nifak hançerini kırarak parçalayacaktır.

Bu düşüncelerle kökeni, mezhebi, inancı ve rengi ne olursa olsun yurdumun her köşesindeki muhterem vatandaşlarımın bayramını tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Komşu coğrafyalarda yaşayan Türkmen kardeşlerimin, dünyanın neresinde olursa olsun halihazırda yaşama mücadelesi veren soydaşlarımın ve zor günler geçiren İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı en iyi dileklerimle kutluyor, Cenab-ı Allah'tan esenlikler temenni ediyorum.

Ayrıca vatan ve millet uğruna aramızdan erkenden ayrılan aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet dilerken, tüm şehit analarının, babalarının, eşlerinin ve çocuklarının da bayramlarını dualarımla birlikte tebrik ediyorum.'' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler