YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li vekillere ateş püskürdü
BDP'li vekillere ateş püskürdü
10 Aralık 2012 08:53
Başmüzakereci Egemen Bağış, BDP'li vekillere sert tepki gösterdi, 'Yüreğiniz yetiyorsa PKK'yı kınayın, terörü lanetleyin.' dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) milletvekillerine ''Yüreğiniz yetiyorsa, gerçekten milletin vekili olabileceğinize inanıyorsanız, PKK'yı kınayın, terörü lanetleyin. Ondan sonra gelip 'milletin vekiliyim' deyin'' dedi.

Sinop Dernekleri Federasyonu'nun (SİNDEF) Halkalı Spor Salonu'ndaki gençlik kolları seçim toplantısına katılan Bağış, Sinoplular'dan Osmanlı torunu olduklarını asla unutmamalarını istedi.

-''Onun (PKK) yanına, KCK'yı da eklemek lazım''-


Türkiye'de sözünün arkasında duramayarak, gölge siyaset yapan siyasetçilerin bulunduğunu belirten Bağış, BDP'nin barışı dinamitleyen bir parti olduğunu iddia etti.

Bağış, şunları söyledi:

''Bu kendini bilmezlerin sözde başkanı; sözde diyorum çünkü onlar talimatları başka yerden alıyorlar, onlar hala vekil olamadılar, hala memurlar. Çıkmış diyor ki 'Avrupa Birliği, PKK'yı terör örgütü listesinden çıkarsın'. Evet, PKK orada tek kalmamalı. Onun yanına KCK'yı da eklemek lazım. İnşallah bu kardeşiniz AB seferlerinde onun sözcüsü olacak. PKK orada tek kalmamalı, KCK'yı da listeye ekleyin''

Bağış, ''Milletin değerlerini anlayamayan, milletvekili maaşı alarak dokunulmazlığın arkasına saklanıp milletin düşmanlarıyla kucaklaşanlara'' anladıkları dilden cevap vermeye devam edeceklerini söyledi.

 ''Biz, inançlı bir şekilde arkamızda dik duran ve inadına demokrasiyi savunan Sinoplu kardeşlerimizin ve gençlerimizin varlığından güç alıyoruz'' diyen Bağış, BDP'li milletvekillerinin, dokunulmazlıkların kaldırılmasının gündeme gelmesiyle ''tutuştuklarını'' iddia etti.

 Bağış, BDP'li milletvekillerine de çağrıda bulunarak, ''Yüreğiniz yetiyorsa, gerçekten milletin vekili olabileceğinize inanıyorsanız, PKK'yı kınayın, terörü lanetleyin. Ondan sonra gelip 'milletin vekiliyim' deyin. Kınamadıkları müddetçe onlar, sadece örgütün vekili ve teröristlerin sözcüsü olacaklardır'' şeklinde konuştu.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler