YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li vekilden şok açıklama!
BDP'li vekil İbrahim Binici, Viranşehir'de dün yaşanan olaylarda silahına yeltenmediğini iddia etti. Binici, 'Silah yeltenseydim, çıkarır, hedefi de gözetler, gözünün ortasına çakardım.' dedi.
BDP'li vekilden şok açıklama!
04 Şubat 2013 / 14:22 Güncelleme: 04 Şubat 2013 / 14:30

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde dün yaşanan olaylarda silahına yeltenmediğini ileri sürerek, ''Ancak silaha yeltenseydim, çıkarır, hedefi de gözetler, gözünün ortasına çakardım'' dedi.

Binici, partisinin Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Kars Milletvekili Mülkiye Birtane ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Viranşehir'deki olaylarda polise silah çekmek isterken basında fotoğraflarının yayımlandığına ilişkin bir soruya, Binici, şu cevabı verdi:

''Güvenlik güçleriyle görüşmeye giderken üzerimize gaz bombaları atıldı. Benim orada refleksim oldu, doğrudur. Ama silah çekmedim. Çektiğim takdirde, hedef gözeterek atardım. Çünkü nefsi müdafaaya giriyor. Eğer orada bile bile gaz bombalarına karşı dikilip ölmeyi beklersem, o benim için çok büyük bir eksikliktir. Ne demek oluyor  Halkın seçilmiş iradelerine polis durup dururken gaz sıkacak. Silaha yeltenmedim. Ancak silaha yeltenseydim, çıkarır, hedefi de gözetler, gözünün ortasına da çakardım. Çektiğim an vururdum, hiç göz yaşına da bakmazdım. Benim üzerimde 24 saat silah var. Can güvenliğimi sağlayamıyorum bu ülkede.''

 BDP grup Başkanvekili Pervin Buldan da Belediye Kültür Merkezi'nin bahçesinde halkla bir araya geldiklerini belirterek, bu arada polisin, hiçbir neden yokken, özellikle milletvekillerinin bulunduğu bölüme gaz bombası atığını ileri sürdü. Bunun üzerine halkın dağıldığını ve kendilerinin de binaya girdiklerini anlatan Buldan, binanın içine de gaz bombaları atıldığını iddia etti.

AA

16:09
 // Kenan Akkuş
İSTESEYDİK HEPSİNİ TARARDIK
Emniyet Müdürü ile Millet vekilinin bu demeçleri aynı kafanın ürünü. Birisi, vatandaşı silahla taramaktan, diğeri gözünün ortasından vurmak. İkiside isteseydik diyiyor. Bence polis, bölge halkını provoke ediyor. Hangi partinin demeçlerine, polis panzerlerle gidiyor. Polisin toplumsal olaylarda nasıl bir tavır alınacak diye bir eğitim almalı yada tümden revize edilip, eğitimli ve sağ duyulu polisler görevlendirilmelidir....
04 Şubat 2013 16:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler