YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li vekilden Kur'an'lı konuşma!
BDP'li vekilden Kur'an'lı konuşma!
13 Kasım 2013 21:41
Sırrı Sakık, Meclis Genel Kurulu'nda Kur'an-ı Kerim'i göstererek "Sizi bu kutsal kitap adına temin ediyorum ki binde birini anlatmışımdır" dedi.

Meclis Genel Kurulu Meclis Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığındaki toplantıda, BDP'nin "1990'lı yıllarda Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yaşanan katliam ve köy yakmalarının ortaya çıkarılması, hakikatlerin açığa çıkarılması" gerekçesiyle verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında konuşan BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, 'Katiller biliniyor' dedi ve Kur'an-ı Kerim'i gösterdi. "Sizi bu kutsal kitap adına temin ediyorum ki binde birini anlatmışımdır.

Sizi bugün vicdanınızla baş başa bırakıyorum. Öyle boş inanç yok. Sizi bugün göreve davet ediyorum." diyen Sakık, Başbakan'ın Barzani ile yapacağı görüşmeyi hatırlattı. Önemli bir görüşme olduğunu belirten Sakık, şöyle devam etti: "Yanında Şivan Perver olacak diyor. İbrahim Tatlıses olacak, düet yapacaklar. Şivan'a bir çağrım var. Bizim acılarımız var.

Siz Diyarbakır'a geliyorsunuz, sen 40 yıl bu mücadeleyi sürdürdün. Bu acılar adına eğer düet yapacaksanız, Paris'te sürgünde ölen Ahmet Kaya'nın naaşı başında bir parçan vardı, bu parçayı istiyoruz, bizim acılarımız var. Bu acıların seslendirilmesi gerekir Diyarbakır sokaklarında. Bu acılardan dolayı özür dilenmeli. Şivan bunu seslendirmeli" dedi ve cep telefonundan bahsettiği şarkıyı Meclis Genel Kurulu'na dinletti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler