YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li vekil dağa çıkacak!
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından İzmir’de düzenlenen mitingde konuşan BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, süreç geri dönerse dağa çıkacağını söyledi.
BDP'li vekil dağa çıkacak!
23 Haziran 2013 / 09:54 Güncelleme: 23 Haziran 2013 / 09:56

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından İzmir’de düzenlenen mitingde konuşan BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, “Süreç geri dönerse inanın ben de dağa çıkacağım. Bu bir tehdit değil. Herkes aklını başına toplamalı ve bu süreci desteklemelidir” dedi.

Bornova Stadyumu’nun önünde toplanan BDP ve çeşitli parti ve sivil toplum örgütü üyeleri, yolu trafiğe kapatarak Kürtçe ve Türkçe sloganlar eşliğinde Demokrasi Meydanı’na yürüdü. Burada polis kontrolünden geçerek alana alınan grup, miting alanında müzik eşliğinde halay çekip, sloganlar attı. Mitingde konuşan BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, çözüm sürecine ilişkin olarak, “Süreç geri dönerse hepimiz bunun altında kalırız. Sürecin geri dönmesinin anlamı ne kadar devrimci, demokrat Kürt varsa, ne kadar Türkiye’de devrimci güç varsa hepsinin cezaevlerine girmesi demektir. Onun için çok söylüyorum, süreç geri dönerse emin olun ben de dağa çıkacağım. Bu kadar açık, bu kadar net söylüyorum. Çünkü göz göre göre insanların ölmesine kimse göz yumamaz. Şimdi kimse bunu şöyle anlamasın; kimseyi tehdit etmiyorum. Bu bir tehdit değil. Herkes aklını başına toplamalı ve bu süreci desteklemelidir” dedi.
Kalabalık, konuşmanın ardından dağıldı.

 

İHA

SİZ BOZMAZSANIZ SÜREÇ BOZULMAZ !
 // BATUHAN
Nereye çıkarsan çık, yeterki insanlıktan çıkma.Gerisi kolay....
23 Haziran 2013 Pazar 11:49
10:58
 // bende
Sen dağa çikarsan inanki bende dağa çikacağim. Ama seninle ayni amaç için değil seninle mücadele etmek için dağa çikacağim. Ben dağa çiktiğim zaman dağlar elli yedi yaşindaki benim önümde eğilecekler. Benimle beraber topal osmanin ruhu, çakircali efenin ruhu, köroğlunun ruhu, dadaloğlunun ruhu, hekimoğlunun ruhu daha nicelerinin ruhu mücadale edecek sen o zaman hangi kayanin altina saklanacaksin bakalim, hodri meydan....
23 Haziran 2013 10:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler