YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li Türk'ten dershane yorumu
BDP'li Türk'ten dershane yorumu
25 Kasım 2013 07:07
Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Türkiye'nin her yerinde kaliteli eğitim koşulları oluşturulması gerektiğine dikkat çekti.

Şırnak’taki bir öğrenciyle İstanbul’da iyi imkanlara sahip olan öğrenci arasındaki büyük uçurumu kapatma yolunun bulunmasını isteyen Türk, "Siz o yolu bulamadığınız takdirde dershanelerin kapatılması biraz daha sorunlu bir geleceği beraberinde getirir. Az gelişmiş bölgelerde öğrencilerin üniversitelere girme şansları kalmaz.” dedi.

Mardin Milletvekili Türk, BDP’nin Kadıköy’de düzenlediği mitinge katıldı. Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Türk, “Bir sefer eğitim sisteminin tamamen değişmesi gerekir. Türkiye’nin her tarafında kaliteli eğitim koşullarının yaratılması gerekir. Bu koşullar yaratılmadığı takdirde dershanelerin kapatılması büyük tartışmalar yaratır.” diye konuştu.

Bu sistemde insanlar arasındaki yarışın çok zor olduğunu ifade eden Türk, şöyle devam etti: “Hakkari’de, Şırnak’taki bir öğrenciyle İstanbul’da çok daha okul olarak imkanlara sahip olan öğrenciler arasındaki o büyük uçurumu kapatmanın yolunu aslında bulmak lazım. Siz o yolu bulamadığınız takdirde dershanelerin kapatılması biraz daha sorunlu bir geleceği beraberinde getirir. Çünkü ülkenin birçok yerinde az gelişmiş bölgelerde öğrencilerin üniversitelere girme şansları kalmaz.”

Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili kanun yasa tasarına katılıp katılmama konusunu parti olarak değerlendireceklerine dikkat çeken Türk, grup kararı olmadan bir şey söylemenin yanlış olduğunu ileri sürdü.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler