YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li Tuncel'den Barzani'ya çağrı
BDP'li Tuncel'den Barzani'ya çağrı
11 Ağustos 2013 19:53
BDP Milletvekili Sebahat Tuncel, Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesud Barzani’ye çağrıda bulunarak, "Derhal sınırları insani yardıma açınız" dedi.

BDP Milletvekili Sebahat Tuncel, Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesud Barzani’ye çağrıda bulunarak, “Derhal sınırları insani yardıma açınız. Halkın açlıktan, yoksulluktan zarar görmesini engelleyiniz” dedi.Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyeleri, Rojava’da yaşanan olayları protesto etmek için Galataray Meydanı’nda toplandı.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı eyleme BDP Milletvekili Sebahat Tuncel ve Ayla Akat Ata da destek verdi. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı eylemde grup, Taksim’e yürümek istedi. Polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine oturma eylemi ve basın açıklaması gerçekleştirildi.BDP Milletvekili Sebahat Tuncel, Türkiye’de başlatılan barış süreci ile Türkü, Kürdü, Lazı ve Çerkezi ile bir arada yaşamanın mümkün olduğunun gösterildiğini belirterek, “Bugün asker ve gerilla cenazeleri gelmiyorsa, eğer toplumdaki kutuplaşma gittikçe azalmışsa işte başlatılan bu süreçledir. Bu sürecin devam etmesi Rojava’da yaşananlarla bağlantılıdır. Siz katliam girişimize sessiz kalırsanız, çözüm sürecinin devam etmesini bekleyemezsiniz” dedi.Hükümetten toplanılan yardımların Rojava’ya ulaştırılmasını ve sınırların insani yardıma açılmasını isteyen Tuncel, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Lideri Mesud Barzani’ye de çağrıda bulundu.

Barzani’nin Rojava’daki Kürtlere yardım edebilecekleri yönündeki açıklamalarını hatırlatan Tuncel, “Sayın Barzani’ye de çağrıda bulunuyoruz. Derhal sınırları insani yardıma açınız. Halkın açlıktan, yoksulluktan zarar görmesini engelleyiniz” ifadelerini kullandı.

 

İHA

23:34
 // pes artik
Pes artik van depreminde ölenlerin resmini sanki suriyede öldürülen kürtletmiş gibi göstereceksiniz, müdahale çağrisi yapacaksiniz. Irakta her gün türkmenler katliama uğruyor, türkiyenin her gün müdahale etmesi gerekir....
11 Ağustos 2013 23:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler