YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li Tan: Pakete gerek yok, hurca da razıyız
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, bugün Bakanlar Kurulu’na gelmesi beklenen demokratikleşme paketi ile ilgili, “İnşallah dördüncü paket gibi olmaz.Pakete de gerek yok, torbanın hurcun içine de koysunlar razıyız.” dedi.
BDP'li Tan: Pakete gerek yok, hurca da razıyız
24 Haziran 2013 / 22:47 Güncelleme: 24 Haziran 2013 / 22:54

Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tan, Meclis’in tatile girmemesi gerektiğini belirterek bir demokratikleşme ve ‘yol temizliği’ paketi için somut adımlar atılması gerektiğini aktardı. Tan, “Meclis'i açık tutmazsanız, bu bir hafta için yeni anayasa ve demokratikleşme ile ilgili irade ortaya koyamazsınız, sizin içinde bizim içinde deniz bitti demektir. Sizin hiçbir şey yapmak istemediğiniz tescil edilecek.” diye konuştu.

 “Masada hiçbir şey yok”

Altan Tan konuşmasının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, “BDP heyeti bugün İmralı’ya gitti. Söylediğiniz talepler masada olacak mı?” sorusu üzerine Tan, “Bu kadar nişan, düğün, sünnetten sonra bir netice çıkmalı. İlk heyet 3 Ocak’ta gitmişti. Altı aya yakın bir zaman geçmiş aradan. Ortada daha seçim barajı bile yok. Bir lokantaya bile gidince, kebap siparişi veriyorsun. Ona kadar su geliyor, salata geliyor, ekmek geliyor. Masada daha hiçbir şey yok.” ifadesini kullandı.

“Hurcun içine de koysanız razıyız”

 “Bugün Bakanlar Kurulu’nda demokratikleşme paketi görüşülecek. Değerlendirmeniz nedir?” şeklindeki soruya karşılık Tan, “İnşallah dördüncü paket gibi olmaz. Kocaman paketlerin içinde ufacık kırıntı. Doğru bir paket hazırlıyorlarsa hazırlasınlar, pakete de gerek yok, torbanın hurcun içine de koysunlar razıyız ama doğru düzgün bir şey yapsınlar. “ dedi.

“Ağaların keyfine göre hareket edersek, nesrin Topkapı'yı da isteyebilirler”

Başka bir gazetecinin, “İmralı ziyareti ile ilgili yeni bir kriz var. Cumartesi günü gidilecekti, Sırrı Süreyya Önder’e izin verilmedi, bugüne kaldı. Yine izin verilmezse ne olacak?” şeklindeki sözleri üzerine Tan, “Partimin yetkili kurulları değerlendirecektir ama ağaların keyfine göre hareket edersek yarın Nesrin Topkapı’yı da isteyebilirler. Bu keyfe göre olacak bir şey değil.” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üç hilal ile ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine Tan, “Ne umut ediyor? Milliyetçi, yerel, geçmişte kalmış unsurlardan destek arıyor, ne olacak?” dedi. Tan, “Melih Gökçek’in oyunları ile öbürün posterleri ile diğerinin organizeleri ile Türkiye’nin geçmişinde kalmış ve geleceğinde hiçbir şey ifade etmeyen bazı nasyonalist unsurlara göz kırpma metodu ile bir yere varamazsın.” ifadesini kullandı.

CİHAN

PAKET Mİ, KEBAP MI ?
 // BATUHAN
Şovmenlik insanın yakalandığı en kötü hastalıklardan birisidir.Bu da bahsettiği o torbaya (hurca) gireli sürekli ilke oynuyor ve şow yapıyor....
25 Haziran 2013 Salı 09:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler