YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li Önder eylemde
BDP'li Önder eylemde
30 Mayıs 2013 10:03
BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Sürreya Önder, sabah saatlerinde polis müdahalesinin ardından Taksim Gezi Parkı'nda yeniden toplanan başlayan gruba destek verdi.

Taksim Gezi Parkı'na gelen Önder, iş makinalarının önüne geçerek, çalışmaların durdurulmasını istedi. Bunun üzerine, iş makinalarıyla yapılan çalışmalara ara verildi.

Önder, bölgeyi güvenlik çemberine alan polislerden alandan uzaklaşmalarını istedi. Polisler de güvenlik çemberini kaldırarak, Taksim Meydanı'ndaki polis noktasına çekildi.

Basın mensuplarına tepki gösteren grubu sakinleştiren Önder, "Burada her kesimden, her yaştan, her cinsiyetten insan var. Burada engellenmesi gereken, nefes alma hakkımızı savunan bizler değiliz. Burada engellenmesi gereken, yasadışı, ruhsatsız iş yapan bütün bu kepçeler ve dozerlerdir. Duyanlar geliyor, onlar gelene kadar sakin, vakur, kararlı, inatçı bekliyoruz. Büyük olan sizsiniz, gece burda sabaha kadar bekleyen sizlerisiniz, büyük olan bu dayanışmadır. Bizi bırakın. Ben bu bölgenin milletvekiliyim, hizmetkarıyım, görevimi yapıyorum, sorumluluğumu yerine getiriyorum. Yapmayan cahildir"diye konuştu.

Önder, gruptakilere sağduyu çağrısında bulunarak, "Bu direnişi başka türlü provake etmek, itibarsızlaştırmak istiyorlar. Lütfen herkes sakin olsun. Bu çok önemli" dedi.

Grubun, Taksim Gezi Parkı'ndaki bekleyişi sürüyor.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler