YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li Kürkçü'den Dink yorumu
BDP'li Kürkçü'den Dink yorumu
15 Mayıs 2013 14:21
BDP Mersin milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Yargıtay'ın Hrant Dink sukistası ilişkin kararını "Davanın baştan görülmesini, bu örgütle ilgili bütün kovuşturmanın baştan yapılmasını talep ediyoruz" sözleriyle değerlendirdi.

Kürkçü, Türk Hava Yolları (THY) yapılan grevi ilişkin düzenlediği basın toplantısında Hrant Dink suikastına ilişkin gazetecilerin sorusunu da yanıtladı. Yargıtay’ın örgütün var olduğuna dair kararını Dink’in ailesi ve avukatları tarafından daha önceden  ortaya koyulduğunu belirten Kürkçü, “Madem bu haklılık teyit edilmiştir, o zaman davanın baştan görülmesini bu örgütle ilgili bütün kovuşturmanın baştan yapılmasını talep ediyoruz” dedi. Kararı geç verilmiş bir karar olarak nitelendiren Kürkçü, “Bu süreç içinde sorumluların büyük bölümünü kendilerini kanundan korumak için gerekli tedbirleri almıştır Bu olaya karışan bütün güvenlik personeli  AKP döneminde  terfi ettirilmiş ve yüksek göreve getirilmiştir.

Hrant Dink davasının baş yargıcının Ombusman olarak atanması, emniyet müdürlerinin istihbarat daire başkanlığına yükseltilmesi bütün bunları hep bir arada düşündüğümüzde hakikatin  bu dönemde çıkarılmasının mümkün olmadığını gösteriyor. Bu konuda çok haklı dayanak var” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler