YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den ülke genelinde protesto çağrısı
Hakkari Yüksekova'da 2 kişinin hayatını kaybettiği olayların ardından BDP, tüm il ve ilçe teşkilatlarına bir genelge gönderdi. Genelgede ölümlerin tüm yurt genelinde protesto edilmesi istendi.
BDP'den ülke genelinde protesto çağrısı
07 Aralık 2013 / 12:12 Güncelleme: 07 Aralık 2013 / 14:16

BDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak imzasıyla PM üyeleri, il başkanları, belediye başkanları, kadın ve gençlik meclislerine gönderilen genelgede, "Bu katliam Kürt sorununun çözümünü istemeyen odakların ortak kontra operasyonu ve tasfiye planıdır" denildi.

Genelgede, bugün ve yarın "Kurumlarımız bulunduğu tüm yerlerde yapılacak olan protesto etkinlikleriyle bu katliama güçlü cevap vermelidirler" denildi.

Hakkari Yüksekova'da terörist mezarlarının tahrip edildiği iddiasıyla düzenlenen protesto gösterisi sonrasında yüzleri kapalı 30- 40 kişilik bir grup güvenlik güçlerine havai fişek ve taşla saldırmış, çıkan çatışmada 2 kişi hayatını kaybetmişti.

bdpliler
 // ölenler
acaba ölen bdpliler çok mu temizdi adamlar silahlarla tomalara sıktı bunu neden kimse konuşmuyor polis şehit olunca katliam olmayacak mıydı sadece havi fişek ve taşla saldırdılar diye mi öldü bu adamlar?...
07 Aralık 2013 Cumartesi 14:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler