YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den Kılıçdaroğlu'na tepki
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunuyla ilgili sorulara “Güneydoğu'da yoksulluk sorunu vardır” diye yanıt vermesine BDP'den tepki geldi.
BDP'den Kılıçdaroğlu'na tepki
24 Mayıs 2010 / 12:00 Güncelleme: 24 Mayıs 2010 / 12:00

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Bursa örgütü tarafından düzenleneni şölende şöyle konuştu:
“Ali’nin, Veli’nin değişmesiyle CHP değişmez. Kılıçdaroğlu yaptığı ilk açıklamayla bunun sinyalini veriyor. ‘Kürtlere iş, para verirsek onlar dillerinden, kimliklerinden vazgeçer’ demeye getiriyor. Bu klasik bir CHP zihniyetidir. İflas etmiş, imha ve asimilasyon politikalarıdır. Kürt sorunu vardır. Siyasal, sosyal bir Kürt sorunu vardır. Kürtlerin para karşılığında dillerinden, kimliklerinden vazgeçeceğini kastetmek, facia ve hakarettir.” (Vatan)
 

KOALİSYON ÇATIRDIYORMU ?
 // İDRİS
BDP Hiddetle yanıt vermiş çiçeği burnunda başkana, neler oluyor yoksa koalisyon eskisi gibi devam etmeyecekmi eğer kürt kardeşlerimizden oy alamasa bu CHP ye nasıl taze kan olacak, şayet alevi vatandaşlarımızın oylarıyla yeni başkan ayakta kalacaksa sıfıra sıfır elde var sıfır buna ergenekon ve cunta asla razı olmazlar.Yeni başkan ne dese hata yapıyor yaşlı kurdu şimdiden aratır oldu.İyidir iyidir vatandaş siyasetçi görmüş oluyor....
24 Mayıs 2010 12:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler