YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den İsrail'e kınama
BDP'den İsrail'e kınama
21 Kasım 2012 15:10
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıyı nefretle kınadığını, bu saldırıların mutlaka durdurulması gerektiğini söyledi.

Tan, düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Gazze'ye saldırısının bir haftadır sürdüğünü anımsatarak, İsrail'in bu siyasetinin asla kabul edilemez olduğunu söyledi.

İsrail'in en kısa zamanda teröre dayalı olan siyasetini noktalaması gerektiğini belirten Tan, ''İsrail'in Gazze saldırısını nefretle kınıyor, bu saldırıların mutlaka durdurulmasını istiyoruz'' dedi.

Saldırıların durmasının ardından kalıcı barışın sağlanması için çalışmaların başlatılmasını gerektiğini kaydeden Tan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünya Yahudi örgütünün ödülünü alan ilk Müslüman lider olduğunu savundu.

Tan, ''Gelinen noktada Başbakan Erdoğan ne yaptığını bilmemektedir. Bir gün ödül alıyorsun ondan sonra posta koyuyorsun. Sadece posta koyuyorsun, seni kimse ciddiye almıyor. Gazze'ye gaz verme. Yapabileceklerini ortaya koy. Başbakan gürlüyor ama yağmıyor'' diye konuştu. aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler