YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den CHP'ye Cemaat uyarısı
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP'ye seslenerek, "Yıllardır cemaat senin burnundan getiriyor. Şimdi cemaatin kuyruğunda takılmışsın iktidara geleceğini zannediyorsun" dedi.
BDP'den CHP'ye Cemaat uyarısı
09 Mart 2014 / 16:30 Güncelleme: 09 Mart 2014 / 22:37

Demirtaş, Göle’de düzenlenen partisinin mitinginde konuştu. Hapan mevkiinde partililere seslenen Demirtaş, CHP'in tutarsız davrandığını söyledi. BDP dışında hiçbir partinin halkın menfaati için çalışmadığını anlatan Demirtaş, "Bakın ana muhalefetin içine düştüğü kepazeliği görüyoruz. Yıllardır cemaat senin burnundan getiriyor. Şimdi cemaatin kuyruğunda takılmışsın iktidara geleceğini zannediyorsun.

Böyle bir ucuzluk olur mu, böyle bir ilkesizlik olur mu. Sen bir sosyal demokrat parti olarak bunu yapabilir misin. Bunların hiçbirini kafasından eşitlik, demokrasi, özgürlük geçmez. Hiçbirinin ağzından barış sözcüğü çıkmaz. Adalet sözcüğü çıkmaz. Bunları kendilerin lügatlerinden sözlüklerinden çıkarıp atmışlar.

Halk iktidarı demek nedir biliyor musunuz? Seçtiklerinize her gün hesap sorabilmek, her gün denetleyebilmektir. Her gün onun kapısından rahatlıkla içeriye girebilmektir. Şimdi kapınıza gelerek sizden oy istiyorlar. Eğer seçildiklerinde değişirlerse, eğer sizlere yüz çevirirlerse, size kapılarını kapatırsa bir gün onları indirin ve düşürün onları, çünkü onlar sizin başkanınız olamaz demektir" diye konuştu.

kılıçtaroğlu cemaatin seçilmiş adamı
 // mtn
kılıçtaroğlunu chp nin başına kim getirdi acaba chp eski lideri baykalı cd ile kim tuzağa düşürdüyse o getirdi bugün cemaat örgütü aynı tuzakları erdoğana yapıyor cemaat ben kimin başbakan kimin muhalefet lideri olacağına ben karar veririm diyor bunları yaparken kendi seçtiği savcılarını kendi polisini ve istihbaratını kulanıyor bunları yapa bilmek için devletin her yerine sızmış ele geçirmiş durumda...
09 Mart 2014 Pazar 18:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler