YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den Arınç'a destek
BDP'den Arınç'a destek
17 Aralık 2012 13:44
BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sözlerine destek verdi.

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, BDP'li bir kadın milletvekiline atfen ''Diyarbakır Cezaevi'nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış, o kadar zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım'' sözlerine ilişkin, ''Bu açıklamayı önemsiyorum. Biz, haklıya haklı, haksıza haksız demek durumundayız'' diye konuştu.

Binici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, BDP Bursa il örgütünün açlık grevleri sırasında AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na siyah çelenk bırakmak istemesiyle gelişen olayları hatırlattı.

BDP'nin tek başına düzenlediği ya da bileşeni olarak yer aldığı her etkinlikte senaryonun hiç değişmediğini öne süren Binici, ''Bursa'da Kürtlere ve partimize karşı başlatılan ırkçı ve faşist saldırıların bununla sınırlı kalmayacağı anlaşılmaktadır'' dedi.

Bursa'a çıkan bu olaylarla bağlantılı BDP PM Üyesi Ayla Yıldırım, Bursa İl Başkanı Mehmet Dilek, il yöneticisi Halil Bozbey ve Yıldırım İlçe Başkanı Nuri Baygındır'ın bir kaç gün önce emniyete çağrıldığını aktaran Binici, ''İnandıkları doğrularla siyaset yapmaya çalışan yönetici arkadaşlarımızın bu olay nedeniyle ve üzerinden geçen bunca zamana rağmen emniyete çağrılmalarını oldukça manidar buluyorum. Bu kişilerin suçlanırcasına emniyete çağrılmasını, partimize uygulanan siyasi operasyonların bir parçası olarak görüyoruz'' diye konuştu.

Binici, bir gazetecinin sorusu üzerine, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, bir BDP'li kadın milletvekiline atfen ''Diyarbakır Cezaevi'nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki, o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım'' sözlerine ilişkin, ''Bu açıklamayı önemsiyorum. Biz, haklıya haklı, haksıza haksız demek durumundayız'' diye konuştu.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler