YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP ve HDP'den Ala ile Kılıçdaroğlu'na ziyaret
BDP ve HDP'den Ala ile Kılıçdaroğlu'na ziyaret
07 Ocak 2014 21:53
BDP Grup Başkanvekilleri Buldan ve İdris Baluken ile HDP Milletvekili Önder, İçişleri Bakanı Ala’yı, HDP heyeti de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı makamında ziyaret etti.

BDP'den yapılan yazılı açıklamaya göre, BDP ve HDP heyeti, Ala'yı yeni görevi dolayısıyla tebrik etti.

45 dakika süren görüşmede, çözüm süreciyle ilgili gelişmelerin ele alındığı belirtilerek, "Heyet, ayrıca son dönemlerde üniversitelerde Kürt, sosyalist ve diğer muhalif öğrencilere dönük saldırıları, polisin toplumsal gösterilere yönelik orantısız müdahalesini dile getirdi. Yaklaşan seçim süreciyle ilgili olarak seçim propagandasının rahat bir ortamda yürütülebilmesi için güvenlik kurumlarından gerekli hassasiyeti göstermesini talep etti. Heyet, ülkenin demokratikleşmesi ve çözüm süreciyle ilgili olarak beklentilerini iletti" denildi.

Görüşmenin olumlu geçtiği ve BDP ile hükümet arasındaki görüşmelerin bundan sonra da devam edeceği kaydedildi.

HDP heyeti'nden Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaret

CHP Genel Merkezi'ndeki basına kapalı görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü.

Genel Başkan Sebahat Tuncel, Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder ve İstanbul Milletvekili Levent Tüzel'den oluşan HDP heyetinin Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde, CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ve Gürsel Tekin de bulundu.

Tekin, görüşmenin ardından parti genel merkezinden ayrılırken, gazetecilerin sorusu üzerine, görüşmenin daha önceden planlanan bir nezaket ziyareti olduğunu, gündemdeki konuların konuşulduğunu söyledi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler