YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP tavrını belli etti
BDP tavrını belli etti
25 Haziran 2012 18:08
BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Meclis'e Suriye ile ilgili bir Başbakanlık Tezkeresi gelmesi durumunda, buna karşı çıkacaklarını söyledi.

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, KESK Başkanı Lami Özgen'in gözaltına alınması ve konfederasyona bağlı sendikalara operasyon yapılmasını değerlendirdi.

KESK'e yönelik operasyonun, Türkiye'nin Suriye ile yaşanan krize kilitlendiği bir döneme denk getirildiğini ileri süren Kaplan, ''Hükümete şunu sormak istiyoruz; Kürtlerin siyaset yapması yasak mı suç mu  Kürtlerin emek meslek kuruluşlarında görev alması, yönetici olması suç mu yasak mı '' ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Kaplan, ''Sizin istediğiniz siyaset yapacak, istemediğiniz yapmayacak mı  Siz demokrasiden bunu mu anlıyorsunuz  Siz sıkıyönetim mahkemelerini, DGM'leri aratır oldunuz. Bu mudur özlediğiniz başkanlık sistemi '' dedi.


-''Suriye tezkeresinin karşısında dururuz''-


Kaplan, Suriye kriziyle ilgili bir tezkerenin gündeme gelmesi durumunda BDP'nin tavrının ne olacağına ilişkin soruya, ''Bir tezkere olayı gündeme gelirse, çok açık söylüyoruz, bunun karşısında duracağız. Biz Suriye ile sorunların savaşla değil barış, diplomasiyle; binlerce yıl beraber yaşamışlık hukuku dahilinde dostça çözümlenmesinden yanayız'' diye cevap verdi. AA

BİNLERCE YILLIK KARDEŞLİK
 // AZİZ ÜNLÜ
Binlerce yıl beraber yaşamışlık hukukunu bu ülkede en iyi siz biliyorsunuz (!)...
25 Haziran 2012 18:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler