YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP olay çıkartanlara engel oldu
BDP olay çıkartanlara engel oldu
03 Ağustos 2013 08:38
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İl Başkanı ve beraberindekiler çarşı merkezini bir birine katmak isteyen gruba izin vermeyerek dağılmalarını sağladı.

 

Akşam saatlerinde Çevre yolu üzerinde bir araya gelen yüzü maskeli bir grup aniden ortaya çıkarak caddeye Molotof kokteyli atmaya başladı.

Kendilerine tepki gösteren esnaflara ise taş atmaya başladı. Yola düşen ve alev alan Molotofları ise bazı esnaflar ibriklerle söndürmeye çalıştılar.

Bir araya gelen esnaflar da göstericilere tepki göstererek kovalamaya başladı. Artık iş yapamaz hale geldiklerini belirten esnaflar birilerinin bu olaylara dur demesi gerektiğini ifade ettiler. Olay yerine gelen polis ise ailelerin rahatsız olmaması için gaz bombası kullanmamaya özen gösterdiler.

BDP Heyeti gösterici aradı

BDP İl Başkanı Rahmi Kurt, Eş Başkanı Esmer Tekin, DTK üyesi Hıfzullah Kansu ve beraberindeki olayların yaşandığı çevre yolu üzeri rektörlük binası önüne gelerek buradaki esnaflarla görüşerek olay çıkartanları tanımadıklarını bunlara esnafın müdahale etmesini istedi.

Partililer daha sonra gece karanlığında sokak sokak dolaşarak gösterici aradılar. Çevre yolu üzerinde gösterici bulamayan partililer Dağgöl Mahallesi Medeni Sancar Caddesi’ne doğru ilerleyerek burada çok sayıda zırhlı araçla bekleyen polis amirleri ile görüşerek araçlarını buradan çekmesini istediler.

Çocukların araçları görünce taşlamaya başladığını belirten partililer araçların geri çekilmesi halinde taşlamanın olmayacağını ve kendilerinin gidip göstericileri dağıtacağını söylediler. Halkın huzur ve güveni için burada olduklarını belirten polisler ise aniden yola çıkan çocukların araçlara zarar verdiğini belirttiler. Polis ekipleri daha sonrada zırhlı araçlarını buradan çektiler.

Mahalle arasını dolaşan Başkan ve beraberindekiler yüzü maskeli küçük bir çocuğu yakalayarak bu olayları kim size yaptırıyor. Herhangi bir eylem kararı yok. Herkes dağılsın bir daha tatsızlık çıkartmayın dedi. Partililerin ikazı üzerine çocuklar dağılarak evlerine gittiler. Partililerin yanına gelen mahalle sakinleri ise atılan gaz bombalarından dolayı evlerinde çıkamadıklarını belirterek, bu yönden tepkilerini dile getirdiler.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler