YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP o milletvekilini defterden sildi!
Bodrum'da sevgilisi ile plajda yakalanan BDP'li vekil Bengi Yıldız bir yıllık cezası sona ermesine rağmen defterden silindi.
BDP o milletvekilini defterden sildi!
30 Ocak 2014 / 07:59 Güncelleme: 30 Ocak 2014 / 11:57

Gazeteport'un haberine göre; Bodrum'da sevgilisi ile plajda samimi fotoğrafları medyaya yansıyan ve bir yıl süreyle parti faaliyetlerine katılmama cezası alan BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, cezası bitmesine rağmen defterden silindi. Paris'te öldürülen PKK'lı üç kadınla ilgili TBMM'ye verilen Meclis Araştırma önergesine tüm BDP ve HDP milletvekilleri imza attı ancak Bengi Yıldız lise dışı tutuldu.

Önergede, Paris suikastinin tüm yönleri ile aydınlatılması, ses bandı ve hakkında MİT belgesi ortaya çıkan Ömer Güney adlı zanlının, MİT ajanı olup olmadığını belirlenmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi. Önergeye BDP ve HDP'nin tüm milletvekilleri imza attı. Listede 15. sırada olan Bengi Yıldız'ın adı ise silindi ve imzası istenmedi.

Boşandı ve evlendi

Yıldız'ın, Bodrum'da bir bayanla plajda içki içerken samimi fotoğrafları medyaya yansımış ve Yıldız, daha sonra evlendiği Deniz Uyan adlı kadının, aile dostu olduğunu öne sürmüştü. Yıldız'ın eşi İlknur Yıldız ise boşanma davası açmıştı. Tek celsede boşanan Bengi Yıldız'a partisi tarafından 'Bir yıl faaliyetlere katılmama' cezası verildi.
Yıldız bu ceza bitmesine rağmen partiden tamamen dışlanırken, seçim bölgesi Batman'da da boykot uygulanıyor. Bir süre önce Batman sokaklarına, Yıldız ile Deniz Uyan'ın Bodrum'da çekilen mayolu fotoğrafının yer aldığı afişler asılmış ve Türkçe ve Kürtçe olarak, "Yoldaşlar zindana, fırsatçı Bengi Batman'a' yazılmıştı.

 

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler