YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP kapatılacak iddiası!
BDP kapatılacak iddiası!
28 Aralık 2011 09:24
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP'nin kapatılması için İçişleri Bakanlığı'nın bilgi ve delil topladığını iddia etti.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da partisinin MYK toplantısından sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Demirtaş, hükümetin kendi içindeki çelişkili gibi görünen tutumunun, kendilerine göre aynı projenin ayakları ve parçası olduğunu öne sürerek şunları söyledi:

"Yani İçişleri Bakanı'nın söyledikleri ve yaptıklarıyla, KCK operasyonları ile sayın Arınç ve sayın Atalay'ın açılıma dair, Kürtlerin haklarına dair söyledikleri birbirini tamamlayan şeylerdir. Evet, Türkiye'de Kürtlerin inkarı artık mümkün değil, Kürtlerin haklarının inkarı da mümkün değil. Ama bu noktaya gelmişken Kürtlerin bütün örgütlü yapılarını dağıtarak, tasfiye ederek, Kürtleri dağıtarak, Kürt örgütlerini zayıflatarak bazı açılımlar yapılabilir ve bu Kürt toplumuna zoraki olarak kabul ettirilebilir. Projenin özü budur. Durum şu anda 1990'lardakine benzer düzeyde, çok facia boyutlarına ulaşmış bir durum. Kürt sorununda içinde bulunulan aşama, gerçekten de 90'ları aratmayacak bir durumdur. Bu nedenle yapılan açıklamalara çok da büyük umutlar beslemiyoruz."

'BDP'NİN KAPATILMASI İÇİN HAZIRLIK YÜRÜTÜLÜYOR'

BDP'nin kapatılması için İçişleri Bakanlığı'nın bilgi ve delil topladığını ileri süren Demirtaş şöyle devam etti:

"İçişleri Bakanlığı'nın emniyet birimlerine böyle bir gizli talimatının olduğunu duyduk. BDP ile ilgili her yerde bilgi toplanması, delil toplanması ve savcılıklara ulaştırılması. Savcılıklar aracılığı ile Yargıtay Başsavcılığı'na ulaştırılması konusunda bir hazırlık olduğunu bilgisi duyum itibariyle ortada vardır. Dolayısıyla hükümetin bu yönlü bir girişimi olacak. Bunun bir kapatma davasına dönüşeceğini bilmiyorum. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na şu anda savcılıklar ve emniyet aracılığı ile bilgiler aktığını biliyoruz. Bir kapatma davasına dönüşür mü, eğer dönüşürse bir kapatma davası Anayasa Mahkemesi tarafından kabul edilebilir mi tabi bunları bilmiyoruz. Fakat böyle bir hazırlık hükümet tarafından yürütülüyor bunu biliyoruz (Milliyet)

aşiret reisleri...
 // ibrahim çelikoğlu
Kürt kökenli ,Milletvekili veya belediyereisi seçilenleri araştırın çoğu aşiret reisliği yapan kesimdendir.Tuzları kuru.Maksatları bölünüp aşitetreisliği ile ulaşamayıp kanunlara çarptıklarından kurtulmak ve Kırallık ilan etmektir.Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir özgürlük biçimi yoktur.Onların çektiği sıkıntıyı hepimiz çektik.Demokrasi,hukuk devleti mücadelesinde tüm topluk katmanları ile yapacakları mücadele mertebe kazandıracak,taktir toplayacakt...
28 Aralık 2011 10:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler