YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP ifade krizine çözüm arıyor
BDP, polis zoruyla ifade alma krizine çözüm arıyor
BDP ifade krizine çözüm arıyor
30 Aralık 2009 / 13:39 Güncelleme: 30 Aralık 2009 / 13:47

Polis zoruyla ifadelerinin alınmasına karar verilen eski DTP'li vekiller BDP Genel Merkezi'nde toplantı yapıyor. Sabah saatlerinde Balgat'taki BDP genel merkezine gelen DTP eski Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, parti binasına girişte yaptığı açıklamada; ''Zorla mahkeme götürürlerse giderim. Benim zaten vekilliğim düştü. Ancak Meclis'in bu konuda çalışma yapması gerekir." dedi.

Polisin aradığı isimler arasında bulunan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ise "Bizim veremeyeceğimiz bir hesabımız yok. Meclis'in bu soruna el atarak krizi, kriz olmaktan çıkarmasını bekliyoruz. Meclis başkanı, sorumluluğunu yerine getirsin.'' değerlendirmesinde bulundu.

BDP Genel Başkanı Demir Çelik ise parti binasına girişte yaptığı açıklamada, zorla ifade alımı konusunda krizin aşılması için her hangi bir gelişmenin olmadığını söyledi. BDP'nin diğer bir milletvekili Emine Ayna ise bir açıklama yapmadı. BDP'de değerlendirme toplantısı yapıldığı ve zorla ifade alma krizinin aşılması için çözüm arandığı öğrenildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler