YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP, HDP ile birleşti
BDP, HDP ile birleşti
09 Eylül 2013 15:28
Halkların Demokrat Partisi(HDP), Barış ve Demokrasi Partisi’yle (BDP) birleşerek yerel seçimlere beraber gireceklerini açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak, yepyeni bir seçim stratejisiyle tüm Türkiye halkının karşısında olduklarını söyledi.

BDP ve HDP aldıkları ortak kararla 2014 yerel seçimlere beraber girecekler. Konuya ilişkin basın toplantısı Taksim Cezayir kafede yapıldı. Toplantıya, BDP Eş başkanı Gültan Kışanak, BDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel, Pervin Buldan ile HDP Eş başkanları Fatma Gök, Yavuz Önen katıldı. Yerel seçimlerde Türkiye’nin Batısı’nda HDP’nin, Doğusu’nda ise BDP’nin faaliyet göstereceği açıklanırken, toplantıda eş başkanlar konuşma yaptı.

BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak, “Yepyeni bir yol yepyeni bir kulvar açılacak. Artık sözü halk söyleyecek kararı halk söyleyecek yerelde de genelde de halkın kendisini özgürce yönetebilmesinin imkânları ve olanakları oluşturulacaktır. Bugün burada sizlerle paylaştığımız ortak seçim stratejimiz işte böylesine büyük bir iddianın böylesine büyük bir stratejinin deklarasyonudur. Türkiye’nin tüm dinamik demokratiklerinin tüm devrimci güçlerini yok sayılanları inkar edilenleri ezilen horlanan vatandaş bile yerine konulmayan iradesi içselleştirilen herkesi buluşturacağımız herkesi bir irade olarak birlikte yürüteceğimiz yepyeni bir seçim stratejisiyle tüm Türkiye halkının karşısındayız” dedi.

HDP Eş başkanlarından Fatma Gök ise “Emek, demokrasi, özgürlükten yana olan kurumlar partiler, bireyler, din ve inanç grupları olarak 2014’teki yerel seçimlere Türkiye’nin bütün yerel yönetimlerinde gireceğimizi duyurmak için sizlerle bir araya geldik” dedi. Partililer açıklamalarının ardından toplu fotoğraf çektirdi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler