YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP eşittir PKK'dır
BDP eşittir PKK'dır
10 Haziran 2012 16:30
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ''BDP eşittir PKK, yani bunu hiç kimse, BDP'lilerin kendisi de inkar edemez. Dolayısıyla siz, PKK’nın içinde olduğu bir uzlaşma komisyonunda terörü nasıl çözeceğinizi konuşamazsınız'' dedi.

Destici, Eskişehir'in Sivrihisar İlçesi Nasrettin Hoca Beldesinde gerçekleştirilen şenliğe katıldı. Nasrettin Hoca Evini de gezen Mustafa Destici, şenlikte, halkın gündemi ile siyasetçinin gündemi arasında fark olduğunu söyledi.

''Siyasetçilere bakarsanız, sırf bir çatışma alanı yaratma adına kürtaj konuşuluyor, Dersim konuşuluyor, bedelli askerlik konuşuluyor'' diyen Destici, ''Türkiye’nin ana gündem maddesi olmayan, sadece suni gündem maddesi olarak bir çatışma alanı çıkartılıyor ve bunun etrafında siyaset gerginleştiriliyor ve bununla oy devşiriliyor. İşin doğrusu bu'' diye konuştu.

CHP'nin terörle mücadele konusundaki son günlerde yaptığı teklife de değinen Destici, şöyle konuştu:

''CHP'nin teklifinin içerisinde, BDP'nin yani PKK', çünkü BDP eşittir PKK, yani bunu hiç kimse, BDP'lilerin kendisi de inkar edemez. Dolayısıyla PKK'yla oturup siz PKK’nın içinde olduğu bir uzlaşma komisyonunda terörü nasıl çözeceğinizi konuşamazsınız. Çünkü bütün stratejinizi, ülkenin stratejisini, devletin stratejisini resmen PKK’ya anlatmış olursunuz. Bir kere BDP bu işin içinde olmayacak. Çünkü BDP, PKK’nın tarafı.

Onun için ikincisi de 'güvenlik stratejisiyle bu işler çözülmüyor' diyorlar. Biz de tam tersini söylüyoruz; 27 yıldır güvenlik anlamında gerekli hiçbir adım atılmadı, doğru işler yapılmadı. Muhalefet olsun diye söylemiyoruz; 27 yıl olmuş hala eğitimli birlikler yok, özel istihbarat biriminiz yok. İstihbaratlar birbirini atlatıyor. Asker sivil işbirliği yok. Terörün finansman kaynaklarını bitirememişsiniz, dış desteğini kesememişsiniz. Dolayısıyla bunlar baştan oturup konuşulmalı.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler