YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP boykot kararı aldı!
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 12 Eylülde yapılacak referandumla ilgili 12 Eylülde sandık başına gitmeyeceklerini, oy kullanmayarak rejim boykot edeceklerini söyledi...
BDP boykot kararı aldı!
10 Temmuz 2010 / 13:49 Güncelleme: 10 Temmuz 2010 / 17:37

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Biz çatışma olmasın diye elimizden geleni yapıyoruz. Ama ne yazık ki bu çatışma yaşanıyor, ölümler oluyor'' dedi.

Demirtaş, partisinin il teşkilatınca düzenlenen bölge toplantısına katılmak üzere Ağrı'ya geldi.

BDP İl Başkanlığında partililerle bir araya gelen Demirtaş, toplantıda Anayasa değişikliği ve referandum çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunacaklarını belirtti.

12 Eylülde sandık başına gitmeyeceklerini, oy kullanmayarak rejimin boykot edileceğini herkese göstermek istediklerini vurgulayan Demirtaş, boykotçuların kullanmadığı oyların, ''evet'' ve ''hayır'' oylarından daha fazla olacağını öne sürdü.

Son zamanlarda bölgede yaşanan olaylara da değinen Demirtaş, ''Biz çatışma olmasın diye elimizden geleni yapıyoruz. Ama ne yazık ki bu çatışma yaşanıyor, ölümler oluyor. Evlatlarının cenazesini alamayan aileler var. Günlerdir hastane kapısında çatışmada ölen çocuklarının cenazesini bekliyorlar'' diye konuştu.

Demirtaş'ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı yapıldı. (A.A.)

DEMİR+TAŞ BÖYLE SİYASETÇİ OLMAZ !
 // BATUHAN
Güya çözümü savunuyorsunuz çözümsüzlük üretiyorsunuz hangi rejimden bahsediyorsunuz referanduma götürülen yasadan daha iyisi varsa onu getirde gerçekçi olduğunu görelim o güzelim samimi kardeşlerimizin iyi niyetlerini istismardan başka yaptığınız hiç birşey yok. Niçin demokrasi istemiyorsunuz o çocukları ölüme gönderen siz değilmisiniz ölmemesine çare değilde ölüsüne çare aramanız tam ikiyüzlülüktür....
10 Temmuz 2010 16:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler