YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP'de toplu istifa şoku
BBP'de toplu istifa şoku
11 Aralık 2010 16:35
BBP İlçe Başkanı Karaca yaptığı açıklamada, il yönetimi olarak yaklaşık 5 bin kişiyle istifa ettiklerini söyledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Erzurum Palandöken İlçe Başkanı Hüseyin Karaca, partinin mevcut yönetimi değişene kadar Alperen Ocakları ve parti il yönetimi olarak yaklaşık 5 bin kişiyle istifa ettiklerini açıkladı.

Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları Erzurum teşkilatı, bugün öğlen saatlerinde Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'nda basın açıklamasında bulundu.

Grup adına konuşan BBP Palandöken İlçe Başkanı Hüseyin Karaca, Erzurum'da parti binası bulunmadığını, ocak binasının ise kapatıldığını belirterek, bu nedenle basın toplantısını BBP kurucusu merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun adını taşıyan parkta yaptıklarını açıkladı. İl yönetimi ve parti teşkilatı olarak yaklaşık 5 bin kişi ile toplu istifa ettiklerini söyleyen Karaca, partilerinin ve Alperen ocakları genel merkezinin kendilerine istifadan başka seçenek bırakmadığını ileri sürdü.

Alperen Ocakları'nın 5 Aralık 2010'da kapatıldığını dile getiren Karaca, "Alperen Ocakları Genel Merkezi'nin ocağımıza teşkilatçılığa yakışmayan hal ve davranış içerisinde gelmiştir. Bizim burada sağduyulu davranmamız kardeş kavgasının önüne geçmiştir. Bizzat şahsım ocak yönetimindeki arkadaşlarımın girişimiyle gençlerimiz ocaktan uzaklaştırılarak, olası facianın önüne geçilmiştir.

Bizim inancımıza göre kardeş kanı dökülmesi haramdır. İlla kardeş kanı dökülmesini isteyen varsa birileri oturduğu koltuğa güvenerek bunu yapmasınlar. İdeallerinden uzak durup, kendi şahsi ve nefsani amellerine hizmet edenlerin aleti olmayacağız. Bugüne kadar bu dava uğruna yaptığımız maddi ve manevi haklarımızı şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun manevi şahsında helal ediyoruz." dedi. CİHAN
 

üzüntü
 // hasan
keşke bu arkadaşlarımız hissi davranmasalardı inanın çok üzüldüm şuan herzamankinden daha çok birlik ve beraberlige ihtiyacımızın oldugu ülkemizin sıkıntılar içinde bulundugu böyle bir dönemde bu istifaları anlamak mümkün deyildir partimizde sımsıkı kenetlenmemiz lazımken birilerine malesef malzeme veriyoruz yinede iyi düşünerek tekrar dönmenizi arzu ederim...
13 Aralık 2010 10:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler