YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP'de Ekmeleddin İhsanoğlu depremi!
Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında bazı isimler tasfiye edildi.
BBP'de Ekmeleddin İhsanoğlu depremi!
20 Temmuz 2014 / 19:55 Güncelleme: 20 Temmuz 2014 / 19:59

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, genel merkezin Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili kararına "aykırı davranış ve tutumlar" sergileyen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok ve MKYK Üyesi Metin Gündoğdu'nun tedbirli olarak disiplin kuruluna sevkine, Bozok'un Genel Başkan Yardımcılığı görevinin düşürülmesine karar verildi.

Partiden yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Mustafa Destici başkanlığında toplanan MKYK'da, partinin "cumhurbaşkanı aday tercihi" konusunda aldığı karar ve partinin bu süreçte yapacağı çalışmaların ele alındığı kaydedildi.

Toplantıda ayrıca, Genel Başkan Yardımcısı Bozok ve MKYK üyesi Gündoğdu'nun, durumlarının görüşüldüğü belirtilen açıklamada, "Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok'un, 'Basın huzurunda disiplin gerektiren suçlarından ötürü Genel Başkan Yardımcılığının düşürülmesine' oy birliğiyle karar verilmiştir. Ayrıca, aynı suçu işleyen MKYK Üyesi Metin Gündoğdu ve Bozok'un Merkez Disiplin Kurulu'na tedbirli olarak sevki kararlaştırılmıştır" denildi.

 

Nizam-ı Alem
 // Ahmed Sencer
partinin, davanın ve en önemlisi şehid liderimizin adını kirleten şu piyonları biri sustursun artık. bir bozok gider biri gelir, bir tüzün gider bini gelir. her dem yeniden doğarız ulan bizden kimler usanası.....
20 Temmuz 2014 Pazar 23:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler