YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP'de efsanevi başkanın yerine kim seçilecek?
Yazıcıoğlu'nun yerine bugün yeni genel başkan seçiliyor
BBP'de efsanevi başkanın yerine kim seçilecek?
24 Mayıs 2009 / 13:51 Güncelleme: 24 Mayıs 2009 / 00:00

Geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yerine bugün yeni genel başkan seçiliyor. BBP'in 4. Olağan Kongresi buruk bir havada geçerken, parti yöneticileri kongrede coşkuya izin vermiyor.


Kongrede Muhsin Yazıcıoğlu için sık sık dualar okunuyor. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, helikopter kazasında hayatını kaybetmesi sonucu, 4. kez olağanüstü kongreye giden BBP kurultay çalışmalarına Atatürk Spor salonu'nda başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren, BBP'liler ve delegeler salonu doldururken, salona Yazıcıoğlu'nun bazı sözlerinin yazılı olduğu afişler asıldı. Kürsünün yer aldığı platforma konulan dev ekrandan salonun görüntüsü yansıtılırken, Yazıcıoğlu için ise, üzerinde Türk Bayrağı, resmi ve çiçeklerin olduğu bir de koltuk ayrıldı. Salona içine ve dışına dev ekranlarla, Muhsin Yazıcıoğlu'nun görüntüleri yansıtıldığı sırada partililer sık sık tekbir sesleriyle slogan attılar, dualar okudular. Öte yandan, kongrenin yapıldığı salonda bulunan bazı partililerin çocukları Yazıcıoğlu için şiirler okurken, partililerin duygulu anlar yaşamasına neden oldu.


-İKİ ADAY YARIŞIYOR-


BBP'in 4. Büyük Olağan Kongresi çalışmalarına başlarken, Çorum eski Milletvekili Hasan Çağlayan başkanlığında divan oluşturuldu. BBP'de genel başkanlık için Genel Sekreter Yalçın Topçu ve Tuna Koç yarışacak. Daha önce adaylığını açıklayan Adem Işık'ın ise adaylıktan çekildiği öğrenildi. Kurultayda parti yönetim organları da belirlenecek. Kurultayda adayların konuşması bekleniyor. Kongre adayların konuşmasıyla devam ediyor. (ANKA)


YAZICIOĞLU'NUN EŞİ: MUHSİN BAŞKANSIZ BİR KURULTAYDA GÖNÜLLER BURUK, YÜREKLER YASTA


Büyük Birlik Partisi'nin olağanüstü kurultayına rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu ile kızı Firuze Yazıcıoğlu da katıldı. Eşi Gülefer Yazıcıoğlu'nun gönderdiği yazılı mesaj kongrede okundu.


Muhsin başkansız bir kurultayda gönüllerin buruk, yüreklerin yasta olduğu vurgulanan mesajda şu ifadeler yer alıyor: "Emaneti layıkıyla taşıyacaksınız. Aranızda olmayı isterdim ama sağlık durumum oradaki duygusal ortamı taşımayacağı için orada olamıyorum. Kurultayda yarışacak adaylara başarılar diliyorum. Seçilecek yeni başkan kutsal emaneti, çok zor bir misyonu üstlenecektir."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler