YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP'de bir aday daha
BBP'de bir aday daha
29 Haziran 2011 16:56
Büyük Birlik Partisi'nde (BBP) Genel Başkanlık için bir isim daha adaylığını açıkladı.

Eski Sivas milletvekili Nevzat Yanmaz, 3 Temmuz'da yapılacak BBP Kongresi'nde genel başkan adayı olacağını açıkladı.

BBP'de Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Yavuz Ağıralioğlu'ndan sonra adaylığını bir basın bildirisi ile kamuoyuna duyuran Yanmaz, BBP'nin ilk kurulduğu günden itibaren partinin her kademesinde görev aldığını vurguladı.

Yanmaz, ''Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki dava arkadaşlarının şehadetinden sonraki süreçte BBP'nin siyasi arenada hak ettiği yer ve konumda olmamasının üzüntüsünü yüreğinde taşıyarak, tüm dava arkadaşlarının birlik ve beraberlik içerisinde BBP'yi şanlı bir maziden, parlak bir geleceğe taşımak adına arkadaşlarımla birlikte yönetime talibim'' dedi.


-''KURULTAYIMIZ SÜKUNET VE KARDEŞLİK İÇİNDE GEÇECEK''-


Öte yandan, BBP Genel Başkanı Hakkı Öznur da yaptığı açıklamada 3 Temmuz Pazar günü Sürmeli Otel'de yapılacak kongreye, 1060 delegenin katılacağını ifade etti.

Kardeşlik ve sükunet havası içinde bir kongre beklediğini vurgulayan Öznur, ''BBP'liler olgun seviyeli ve ilkeli siyasetin temsilcileridir. Kongrede de şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'na layık bir yapıcılık içinde olacağız'' dedi.

Genel seçim sonuçlarının açıklandığı akşam BBP Genel Başkanlığı'ndan istifa eden Yalçın Topçu'nun yerine partinin bütün organlarının ittifakıyla geçici genel başkan seçilen Öznur, kurultayda aday olmayacağını da söyledi.

''Kurultaydan güçlenerek çıkacağız'' diyen Öznur, adaylara sükunet ve sağduyu çağrısında bulundu. Öznur, şunları söyledi:

''BBP'liler için makamlar geçicidir. Onlar nefsinin ve ihtiraslarının esiri olmaz. İnanıyorum ki seçilecek arkadaşlarımız da, şehit liderimizin bize öğrettiği siyasi ahlakı hakim kılmak için çalışacak ve demokrasi dışı araçlara alet olamayacaktır. Militarizme, askeri ve sivil bürokratik vesayete, her türlü antidemokratik odaklara karşı mücadele edeceklerdir'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler