YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP'de Başkanlık yarışına sürpriz bir isim katıldı
BBP'nin 24 Mayıs'ta yapılacak Olağanüstü Kurultayı'na bir isim daha genel başkanlık için aday
BBP'de Başkanlık yarışına sürpriz bir isim katıldı
19 Mayıs 2009 / 15:20 Güncelleme: 19 Mayıs 2009 / 00:00

Genel Başkanlık için bir isim daha


Genel Başkanlık için resmi başvurularını yapan Yalçın Topçu ve Tuna Koç’un ardından, üçüncü bir Genel Başkan Adayı.


BP'nin 24 Mayısta yapılacak Olağanüstü Büyük Kurultayı'nda bir isim daha genel başkan adayı olarak yarışacak.


Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adem Işık, Büyük Birlik Partisinin (BBP) 24 Mayısta yapılacak Olağanüstü Büyük Kurultayı'nda genel başkan adayı olacağını açıkladı.


CÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Işık, BBP Sivas İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, BBP Genel Başkanlığına aday olduğunu bildirdi.


Sivas'ta faaliyet gösteren İyilik Derneğinin de başkanlığı görevini yürüten Yrd. Doç. Dr. Işık, Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının ardından partinin hizmetinin devam etmesi için, Türk milletinin daha ileri gitmesi için BBP Genel Başkanlığı görevine aday olduğunu belirtti.


Türk milletine ve partiye en iyi şekilde hizmet etmek istediğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Işık, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun bugüne kadar getirdiği bayrağı 24 Mayıstaki olağanüstü büyük kurultayda devralmaya hazır olduğunu söyledi.


Üzerine düşen ağır sorumluluğun bilincinde ve göreve hazır olduğunu belirten Işık, partililerden kurultayda kendisine destek vermelerini istedi.


Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Işık, üyeliğinin yeni olduğunu, ancak partiye yıllardır hizmet ettiğini, aktif görevler aldığını ifade etti.


Işık'ın adaylığını açıklaması sırasında, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Ömer Aydoğan, Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Mehmet Kavaklı ve Yusuf Yıldız, İl Sekreteri Sadettin Yücel ile partililer de hazır bulundu.


AASİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler