YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP yeniden yapılanıyor
BBP yeniden yapılanıyor
17 Aralık 2015 16:16
1 Kasım'daki 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde 253 bin oy alan BBP, yeniden yapılandırılacak.

Kasım ayındaki Milletvekili Genel Seçimi'nde 253 bin oy alan BBP, yeniden yapılandırılacak.

Genel Başkan Mustafa Destici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, partinin bir sonraki seçimlerde hak ettiği yerde olabilmesi için çalışmalara başladıklarını bu kapsamda Alperen Ocakları başta olmak üzere bazı revizyonlar gerçekleştireceklerini söyledi.

Seçim dönemlerinde siyasi partilerde bazı sıkıntılar yaşandığına işaret eden Destici, "Bizde de yaşandı ve bu bazen çok abartıldı. Alperen Ocakları'nda daha önce görev yapmış bir takım arkadaşların bir takım farklı siyasi tercihleri sanki hala bugün görev yapıyormuş gibi yansıtıldı" diye konuştu.

Geçmişten ders alacaklarını ve tecrübe edineceklerini vurgulayan Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz zaten seçim öncesi sürecinde de yeni bir yapılanmaya girmiştik. Gençlik teşkilatlarımız ve kadın kollarımızla ilgili bir yeniden yapılanmaya zaten girmiştik. Genel seçim ile ilgili zaman; 2019. Erken bir seçim yaşanır yaşanmaz bilemiyorum. Önümüzde seçime kadar uzun bir süre var ve BBP olarak bu süreyi en iyi bir şekilde değerlendirmek istiyoruz. Yani millete ve ülkeye hizmet edecek kadroları yetiştirmek yeni bir vizyon ortaya koymak adına değerlendireceğiz. Bununla ilgili istişareleri tamamladık. Atacağımız somut adımların bir kısmını belirledik."

C5 yapılanması

Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği günden bugüne ölümüyle ilgili konuyu takip ettiklerinin altını çizen Destici, eski polis müdürü Ali Fuat Yılmazer'in bahsettiği C5 yapılanması ve bu yapının Yazıcıoğlu hakkında bazı bilgi ve belgeleri izlediğinin duyulmasının ardından bu konuda da çalışmaya başladıklarını söyledi.

 // mustafa
Tüm teskilatlarinizla beraber ak partiye geçin, muhsin başkan ile olmayan sizinle mi olacak...
17 Aralık 2015 16:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler