YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP, Sinan Çetin'e sert çıktı
BBP, Sinan Çetin'e sert çıktı
06 Ocak 2010 14:05
"Şehitlerimize sahip çıkmasa bile en azından saygı göstersin"

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, yapımcı ve yönetmen Sinan Çetin'i TBMM'deki ''90. Yılda 90 Belge'' sergi açılışında yaptığı konuşmadan dolayı ''kınadıklarını'' belirtti.

Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, Çetin'in, ''Kendi çocuklarımızı bombalıyoruz, onların üzerinden de Türkiye Cumhuriyeti kimliği çıkıyor'' sözlerinin ''talihsiz ve şok edici olduğunu'' ifade etti.

Çetin'in bu sözleriyle Türk milletinin hassasiyetlerini ''adeta hiçe saydığını'' savunan Topçu, açıklamasında, ''Milletimizi derin üzüntüye sevk eden ve devletimizi korkunç ithamlar altında bırakan bu çirkin konuşmanın TBMM'nin kuruluş yıl dönümünde ve TBMM'de yapılması ise ayrı bir talihsizlik olmuştur'' ifadesine yer verdi.

Topçu, Çetin'in yaptığı açıklamanın ''gerçeklerle ilgisi olmadığını'' ifade ederek, şunları kaydetti:

''BBP olarak, Sinan Çetin'i bu çirkin açıklamasından dolayı şiddetle kınıyoruz. Hepimizin huzur ve güvenliğinden sorumlu olan devletimizin güvenlik güçlerine ve bizzat sivil vatandaşlarımıza kurşun atan, şehirlerimizi ve köylerimizi bombalayan bebek katillerini, üzerinden TC Kimliği çıkıyor diye hiçbir şekilde hoş görmemiz, affetmemiz mümkün değildir. Bu gibi şahıslara bütün dünyada terörist denmektedir. Teröristlere nasıl muamele edildiği de herkesin malumudur.

Sinan Çetin'den, bizzat kendisinin de huzur ve güvenliğini borçlu olduğu devletimize ve devletimizin güvenlik güçlerine, vatan savunmasında canını vermekten sakınmayan Mehmetçiğe, şehitlerimize ve şehit ailelerine sahip çıkmasa bile en azından saygı göstermesini beklerdik. Az buçuk vicdan taşıyor ve bu vatana aidiyet hissediyorsa hiç zaman kaybetmeden haddini aştığını itiraf ederek, büyük Türk milletinden özür dilemelidir.''

Topçu, bir televizyon kanalında yayınlanan ''Bu Kalp Seni Unutur Mu'' dizinde ''önyargılı ve yanlı yaklaşımlara yer verildiğini'' savunarak, diziyi eleştirdi.

AA


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler