YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP MHP'ye mi katılıyor?
Büyük Birlik Partisi ile gençlik teşkilatı Alperen Ocakları arasındaki gerginlik son noktaya ulaştı. Ocak ikiye bölündü.... Kanal A'ya konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, alperenlerin duygusal hareket ettiklerini öne sürdü...
BBP MHP'ye mi katılıyor?
03 Aralık 2014 / 08:40 Güncelleme: 03 Aralık 2014 / 08:53

Büyük Birlik Partisi ile gençlik teşkilatı Alperen Ocakları arasındaki gerilim tavan yaptı. Alperen Ocakları ikiye ayrıldı. Bir grup aynı isimle ve partiyle bağını devam ettirerek faaliyetlerini sürdürürken, diğer grup Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ismi ile yeni bir oluşum kurdu.

Alperen Ocakları'nın mevcut internet sitesini de elinde bulunduran dernek, BBP'nin, kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu'nun yolundan çıktığını savunarak ilişkilere nokta koydu ve artık partiden bağımsız olacaklarını ilan etti.

Konuyla ilgili BBP'den ilk açıklama ise genel başkan yardımcısı Remzi Çayır'dan geldi. Çayır, "arkadaşları hissi buldum. o şekilde hareket etmeselerdi iyi olurdu" dedi.

Çayır, BBP'nin MHP ile birleşeceği iddialarının ise gerçeği yansıtmadığını, bunların BBP'yi yıpratmak için ortaya atıldığını savundu.

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler