YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP eski yöneticilerinden AK Parti'ye destek
Seçimlere 2 gün kala, Büyük Birlik Partisi'nin eski yöneticilerinden AK Parti'ye destek geldi.
BBP eski yöneticilerinden AK Parti'ye destek
30 Ekim 2015 / 17:55 Güncelleme: 30 Ekim 2015 / 18:11

Seçimlere 2 gün kala, Büyük Birlik Partisi'nin eski yöneticilerinden AK Parti'ye destek geldi.

Aralarında BBP eski Trabzon İl Başkanı ve Trabzon Barosu avukatlarından Osman Çıtlak'ın da olduğu eski BBP yöneticileri AK Parti'ye destek kararlarını basın toplantısıyla duyurdu

İşte basın toplantısındaki o açıklamalar;

KÜRESEL HAÇLI SAVAŞINA KARŞI, YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE

Bizler Büyük Birlik Partisinde siyaset yapmış isimler olarak 2 gün sonra yapılacak 1 Kasım 2015 Milletvekili seçimleri ile ilgili kanaatlerimizi açıklamak için bu basın toplantısını düzenliyoruz.

Biz siyaseti hiçbir zaman geçim aracı olarak görmedik. Siyaset bize göre; vatan, millet ve devlet ebed müddet için hizmet vasıtasıdır. Geçmişte bunu şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte yaptık. Bu günde ilk günkü çizgimizdeyiz ve siyasi tavrımızı belirlerken aynı ilkelerle hareket ediyoruz.

Hepsi yerli, milli ve büyük Türkiye için çalışan partilerin daha iyi hizmet yarışı yaptığı bir ortamda parti farklıkları tercihi belirleyen bir unsur olabilir. Ancak yaklaşmakta olan seçim siyasi partiler arasında bir hizmet yarışı olmaktan daha öte bir anlam ifade etmektedir. Türkiye tüm dünyada devam eden bir vekalet savaşının tam ortasında ve açıkça hedefi haline getirilmiş durumdadır.

Yakın coğrafyamız ve gönül coğrafyamızın bizimle tüm bağlarının kesilmek istendiği bir süreci yaşıyoruz. Bu sürecin farkında olan gönül coğrafyamızın sakinleri de gözlerini bizlerin üzerine dikmiş seçim sonuçlarını takip ediyorlar.

7 Haziran seçimlerinin sonuçları ile üzülen Gazze, Batı Şeria ,Somali, Arakan, Doğu Türkistan’lı ve diğer mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi bu seçimde üzmek istemiyoruz. İslam alemine karşı yürütülen küresel haçlı savaşında yerimiz, coğrafyamıza kaos getiren ve bu kaosu tüm İslam coğrafyasına yaymak isteyenlerin yanı olmayacaktır.

Haçlılar, içimizdeki iş birlikçileri ve tüm terör örgütleri el ele verip, Türkiye’ye karşı saldırıya geçmişken, biz bu şer  ittifakının ehramına taş taşımayacağız.

Ermeni soykırımını tanıyacağız diyerek tarihimize, Fransız Charlie Hebdo dergisinde yayınlanan ve Peygamberimize (SAV)  hakaret eden karikatürlerle Diyarbekir sokaklarını kirleterek dinimize bakışını ortaya koyan, HDP eş başkanının ‘PYD Fırat’ın ister batısına geçer ister doğusuna geçer. Göreceksin geçecekler, sen de suyun bu tarafından mal mal izleyeceksin.” Sözlerini ve yaptıklarını iyi anladık ve alperenler olarak diyoruz ki ; bu milletin tarihine, dinine ve istikbaline ihanetinizi mal mal izlemeyeceğiz. Bu milletin ferasetine sizi, trene bakar gibi  baktıracağız.

İçinden geçmekte olduğumuz  bu kritik süreçte tüm itirazlarımız, muhalefetimiz baki kalmak üzere, bir koalisyon hükümeti ile ülkenin kaosa sürüklenmemesi ve Yeniden Büyük Türkiye için 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimlerinde Ak Partiyi destekleyeceğimizi ,çağrımızın bizimle aynı hassasiyeti taşıyan kardeşlerimize de bu yönde olduğunu, Türk ve Kürt tüm alperenleri Yeni Türkiye için birlik ve beraberliğe çağrımızı kamuoyuna saygı ile beyan ederiz.

30.10.2015

Cemal Binler - BBP Kurucusu ve MKYK eski üyesi

Av. Osman Çıtlak - BBP eski İl Başkanı

Av. Halis Yeşilyurt - Alperen

Av. Ömer Çıtlak    - BBP Eski Displin Kur. Bşk.

İsmail Gürsoy - BBP İl Eski Y.K. Üyesi        

Zeki Mermertaş - BBP İl Eski Y.K. Üyesi        

Ahmet Dağ - BBP İl Eski Y.K. Üyesi        

İsmail Altuntaş - BBP İl Eski Y.K. Üyesi        

türkiye icin muzaferlik .var.
 // nurcan
Hamd olsun türkiye yüz, senelik uykudan uyaniyiooo!!alimlerin övdügü ,türkiye....
30 Ekim 2015 18:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler