YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP: "2015'e daha iyi hazırlanmak istiyoruz"
BBP: "2015'e daha iyi hazırlanmak istiyoruz"
16 Ağustos 2014 21:05
BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, "Teşkilatımızı 2015'te yapılacak genel seçimlere daha güçlü ve donanımlı hazırlamak istiyoruz" dedi.

Karabulut, partisinin Trabzon İl Başkanlığı'nda düzenlenen istişare toplantısı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Milletvekili Genel Seçimi hazırlıkları kapsamında illerde partilileriyle bir araya geldiklerini bildirdi.

İstişare toplantılarında, dünya meseleleri ve güncel konularla ilgili bilgiler verdiklerini belirten Karabulut, "Teşkilatımızı 2015'te yapılacak genel seçimlere daha güçlü ve donanımlı hazırlamak istiyoruz. Bu kapsamda onlarla sürekli bir araya geliyoruz. BBP'nin bundan sonra duruşunun ne olması gerektiğine ait tavırlarımızı belirliyoruz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesinin, millete ve devlete hayırlı uğurlu olmasını dileyen Karabulut, buna ilişkin mazbatanın Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven tarafından TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e verildiğini hatırlattı. Karabulut, şöyle konuştu:

"(Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanıdır) demek yerine YSK, kendi vermiş olduğu mazbatada, Türkiye cumhurbaşkanıdır demesi, BBP içindekileri ve davamızı yaraladı. Çünkü bu devletin adı, Türkiye Cumhuriyeti devletidir. YSK'nın Başkanı olan Sayın Sadi Güven'e BBP olarak sesleniyoruz; lütfen mazbatanızda yazılı olan kararınızı tashih ediniz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti vardır. Sayın Sadi Güven'in, mazbatayı 'Türkiye Cumhuriyeti'nin 12'nci Cumhurbaşkanı' olarak düzeltmesi gerekiyor."

 

AA

bbpeh
 // M.N.A
Mühsin Yazıcıoğlu hakkın rahmetine Kavuştuktan sonra ve Sayın Yaşar topçu ayrıldıktan sonra parti Çakallara kali Allah sizi muvaffak etmesin desticinin yüzü kamalak gibi gerizekalı ve beyni donmuş Dinazorlardan vatana millete hayir gelmez...
17 Ağustos 2014 10:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler