YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bazı ajanların CHP ile ilişkisi belgelendi!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.
Bazı ajanların CHP ile ilişkisi belgelendi!
28 Mayıs 2013 / 14:35 Güncelleme: 28 Mayıs 2013 / 15:20

Mayıs ayının son haftalarında 27 Mayıs'ın yıldönümünü yaşıyoruz. 27 Mayıs müdahalesinin ardından tertip bir mahkeme suretiyle idama mahkum edilen Adnan Menderes'i, Hasan Polatkan'ı ve Fatin Rüştü Zorlu'yu rahmetle yad ediyorum.

Merhum Menderes 1950'de iktidarı aldığında ilk olarak İstanbul'un fethinin kutlanması adımını atmıştı. 27 Mayıs darbesinin ardından 29 Mayıs'ı kutlamayı yasakladılar. Biz bunu çok önemsedik. Yarın da fetihin yıldönümünü kutlayacağız. Üçüncü Boğaz Köprüsü'nün yarın temelini atıyoruz. İstanbul ulaşımına inşallah yeni bir kolaylık ve zenginlik katacak.

Hükümet olarak 2023'ü bir hedef olarak tespit ettijk ve şu anda bu hedeflere kararlılıkla yürüyoruz. 2023'te doğan çocuklar için 2071'i de bir hedef olarak tayin etmiştik. 2053'ü de gençlerimiz çocuklarımız için bir hedef olarak ilan ettik.

Kimileri insanı haşa düşünen bir hayvan olarak ilan etmiştir. Kimileri insanı sadece emekten ibaret, kimileri de tüketiciden ibaret görmüşlerdir. Bir kere biz insana yönelik tüm bu nitelendirmelerin tamamen karşısındayız. Bizim için insan Allah'ın yeryüzündeki halifersidir.

Eşref-i mahlukat yani yaradılmışların en şereflisidir. Biz insanı asla sadece maddi ihtiyaçları olan bir varlık olarak göremeyiz. İnsanı manevi ihtiyaçlarını giderdiğinde huzur bulabilen bir varlık olarak görürüz. Yolar, köprüler yapmak, çocuklara bilgisayar vermek, derslikler yapmak, ekonomik ihtiyaçları karşılamak elbette önemlidir ama yetmez. Biz insanlara manevi ihtiyaçlarını da karşılayacak hizmetlerde bulunmakla mükellefiz.

2053'e giderken biz bu ülkede binlerce Fatih, yüzbinlerce Ulubatlı Hasan Akşemseddin, Molla Gürani yetişsin istiyoruz. Biz tarihte kalmış tek bir Mimar Sinan'la yetişemeyiz. Bununla övünüp kendimizi teselli edemeyiz. Bizim yüzlerce, binlerce Mimar Sinan'a ihtiyacımız var. Bir tek Itri ile de yetinemeyiz. Yüzlerce Itri yetiştirmek zorundayız. Çocuklara sadece bilgisayar vererek, derslikler yaparak yeni Mimar Sinan'lar, yeni Itri'ler yetiştiremeyiz. Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştaki gençlerimize Fatih ruhunu teneffüs ettirmek zorundayız.

Alkol düzenlemesini eleştirenlere sert çıktı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, alkol düzenlemesine ilişkin "Bunu inancı gereği yapıyor, İslam böyle emrettiği için yapıyor" şeklindeki eleştirileri hatırlatarak, "Secaat arz ederken sirkatin söylüyor. Yani hangi din olursa olsun, bir din yanlışı değil doğruyu emrediyor. Doğruyu emrediyorsa bunu din emrediyor diye karşısında mı duracaksın? İki tane ayyaşın yaptığı yasa, sizin için muteber oluyor da inancın emrettiği bir gerçek, bir vaka, niçin sizler için reddedilmesi gereken bir olay haline geliyor" dedi.

Erdoğan, yeni alkol düzenlemesini tarihi bir adım olarak nitelendirerek, ''Biz bu düzenlemeyi milli, manevi değerleriyle huzur ve güvenlik içinde insanımızı geleceğe baksın diye yaptık. Hiç kimse bunu farklı yerlere çekmesin" dedi.

"Biz hiçbir şeyi yasaklamadık"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, günlerdir yurt dışında ve içinde "alkol yasaklandı" diye propaganda yapıldığını belirterek, "Bunu söyleyenler, bunu yazıp çizenler, bunu yurt dışında ve yurt içinde yayanlar, en hafif tabiriyle yalancıdır. Biz hiçbir şeyi yasaklamadık. 10,5 yıldır kimsenin yediğine, içtiğine karışmadık. Bundan sonra da karışmayız. Karışana da musehama göstermeyiz" dedi.

Kılıçdaroğlu'na eleştiri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Reyhanlı ziyaretindeki kalabalığa ilişkin ''Bindirilmiş kıtalar'' ifadesini eleştirerek, "O sizin meşrebinizdir, mizacınızdır. Bizim bu tür toplantı anlayışlarımızda bindirilmiş kıta anlayışımız yoktur. Bindirilmiş kıtalarla kendimizi aldatmayız. Reyhanlı, AK Parti'nin yüzde 72 oy aldığı bir ilçedir" dedi.

"Hatay'da çok tehlikeli oyun oynanıyor"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hatay'daki hoşgörü ortamını zedelemek için başta CHP olmak üzere bu bölgede çok ağır ve çok tehlikeli tahrik girişimlerini biliyoruz. Hatay'da çok tehlikeli oyun oynanıyor. O kadar ki bu oyun Türkiye dışında tezgahlanıyor, Türkiye içindeki uzantılarıyla, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kandırılmak suretiyle icra ediliyor. Buruda bir siyasi mezhepçilik yapılıyor. Bu çok tehlikeli bir oyun. Bu oyuna hiçbir mezhep mensubunun gelmemesi gerekiyor'' dedi.

CHP'ye yakın bir gazetenin temsilcisi ajanlıktan tutuklandı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hatay'da gazeteci, tüccar, işadamı kılığındaki bazı karanlık şahısların ajanlık derecesindeki, vatana ihanet derecesindeki faaliyetleri tespit edilmiştir. Bunlar tutuklanarak yargıya teslim edilmiştir. Maalesef bu şahısların CHP içindeki bazı milletvekilleriyle irtibatları da tüm delilleriyle, belgeleriyle tasdiklendi. Örneğin CHP'ye yakın bir gazetenin Hatay temsilcisi, ajanlık yaptığına dair çok bariz delillerle şu anda tutuklanmış durumda" dedi.

Erdoğan, "İki kez Şam'a giden CHP heyetine rehberlik ve aracılık eden kişi, hem Reyhanlı saldırısını hem de kamplara yönelik bombalama, öldürme ve kaçırma girişimlerini planlayan şahsın ta kendisidir" dedi.

" CHP'liler boğazlarına kadar çamura batmış durumdalar"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "CHP Genel Başkanı ve bazı arkadaşları, boğazlarına kadar çamura batmış durumdalar. CHP Genel Başkanı şunu bilmelisin: Benim istihbarat teşkilatımın elinde deve fotoğrafları yok, otomobillerin fotoğrafları var plakalarıyla birlikte. Ama sen develer üzerinde seyahat ediyorsan o bir konu. CHP Genel Başkanı ve milletvekilleri, son derece tehlikeli oyunun içinde figüran olarak yer almıştır" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"CHP Genel Başkanı'nın ahlaksızca, edepsizce yaptığı saldırılar, Reyhanlı ve diğer karanlık olaylarla ilgili irtibatı örtmeye, karartmaya yetmez. CHP bu meseleyle, bu irtibatlarla ilgili derhal tatmin edici açıklama yapmak zorundadır. Hatta CHP Genel Başkanı ve arkadaşları derhal ama derhalistifa etmelidir. Çünkü CHP'ye gönül verenler de bu Genel Başkan'dan kurtulmalıdır"

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler