YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayramlaşmada 'Haydi Bismillah' polemiği
AK Parti ile CHP arasındaki bayramlaşma, AK Parti’nin ‘Haydi Bismillah’ isimli seçim şarkısının YSK tarafından yasaklanması nedeniyle gergin bir ortamda yapıldı.
Bayramlaşmada 'Haydi Bismillah' polemiği
25 Eylül 2015 / 11:39 Güncelleme: 25 Eylül 2015 / 11:45

AK Parti’nin bayramlaşma heyetinde bulunan Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, söze, ‘Haydi Bismillah’ isimli şarkının yasaklanması konusuyla başladı.

Gündoğdu, “Her hayrın başı besmele dedik ama siz buna karşı çıktınız. Bizim besmele ile start verdiğimiz çalışma YSK’ya götürüldü. Sizin genel başkanınınız Kemal Kılıçdaroğlu ‘biz ibadeti Allah için yaparız’ diyor ve bu dini siyasete alet etmek olmuyor da, ‘haydi bismillah’ neden olsun anlamadık” dedi.
 
Bu sözlere yanıt, CHP’nin bayramlaşama heyetinde yer alan Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanırkulu’dan sert bir şekilde geldi.
 
"Besmele bizim kutsalımızdır. Siyasi partiler yasası, ortak değerlerimizin bir siyasi parti tarafından propaganda malzemsi olarak kulanılmasını engelliyor" diyen Tanrıkulu, "Hem besmele 78 milyonun değeri diyorsunuz hem de seçim şarksı yapıyorsunuz" ifadesini kullandıktan sonra şöyle devam etti:
 
“Hukukçular var partinizde... Bunun seçim şarksında yer alamayacağını bile bile; ‘YSK bir karar versin de şarkı üzerinden ebedi mağduriyet devam etsin’ dediniz. Biz buna mani olduk. Yasaklanan besmele değil, siyasi propaganda aracı olarak kulanılmasıdır. Bu ebedi mağduriyeti size kullandırmayacağız..."

 

NTV
 

...
 // Yahya RAMİ
Ahmet Gündoğdu'yu Memur-Sen'deyken memurları satmasıyla hatırlıyoruz! Burada da AkPartiye zararından başka hiçbir katkısı olamaz bu adamın!...
25 Eylül 2015 19:15
1
 // 1
eski Türkler den günümüze şimdide dahil din ile devlet işleri hiç ayrılmadı inşallah ayrılmaz da din ve devlet beraber bu ülkenin kutsallaridir ki kadere inanan eski Türk kavimleri ulu Hakan ı Allah'ın kader vesilesiyle belirlediğine inanmışlar bu da onları haksız cikarmamistir. ..hayatımızdaki herseyi Allah bilir sadece seçimlerimiz kaderimizi belirler...yani nasıl yaşarsak öyle ölürüz biz en başından beri Yüce Yaratıcıyla beraberdik devlet işlerinde bizi kimse koparmaya yeltenmesin birileri d...
25 Eylül 2015 15:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler