YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayraktar: Kefen soyuculuktur
Bayraktar: Kefen soyuculuktur
27 Nisan 2012 10:51
Bakan Erdoğan Bayraktar, 'Can güvenliğini esas alan bir yasayı kullanarak, rant düşünmek kefen soyuculuktur.' dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Afet Dönüşüm Yasası'na ilişkin olarak, ''Can güvenliğini esas alan bir yasayı kullanarak, rant düşüncesini devlet kademesinde olsun, siyasi kademede olsun, nerede olursa olsun düşünmek kefen soyuculuktur'' dedi.

Bayraktar,  AK Parti İl Teşkilatı'nı ziyaretinde bir gazetecinin ''muhalefetten Afet Dönüşüm Yasası'nın, rant yasası olduğu yönünde eleştiri var. Bu konuda neler söyleyeceksiniz'' sorusunu yanıtladı.

Bu iki kelimenin yan yana hiç yakışmadığını belirten Bayraktar, şunları söyledi:

''Can ve mal emniyeti öne çıkaran, depremlerde afetlerde, yangında, selde, heyelanda canlar yok olmasın, kaybolmasın diye hazırlanan, insanların can güvenliğini esas alan bir yasadır. Can güvenliğini esas alan bir yasayı kullanarak, rant düşüncesini devlet kademesinde olsun, siyasi kademede olsun, nerede olursa olsun düşünmek kefen soyuculuktur. Bunu da yan yana koymak çok büyük haksızlıktır. Dolayısıyla devlet böyle bir şey yapmaz. Devlet böyle bir şey yaparsa bu irtikaptır, suçtur. Böyle birşey olamaz bunu söyleyenlere 'Hadi ordan sen de' demek lazım. Çünkü, Türkiye gelişiyor, kalkınıyor. Türkiye'nin çok şerefli bir kalkınması var.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler